mam problem z uruchomieniem silnika astra1.4mpi z g.

Gość

mam problem z uruchomieniem silnika astra1.4mpi z g.

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam! Jestem tu nowy na forum.Od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Astry F 1,4 mpi 1995r z gazem dwu letnim.Astra ma przebieg około 200tys.mam problem z uruchomieniem zimnego silnika palę na benzynie bo na gazie w ogóle nie pali.Muszę pokręcić okołod 5 sek do 10 sekund rozrusznikiem aby odpalił.jak zgaśnie i nie złapie temperatury to dopiero kaplica kręce i kręcę.jak ciepły to elegancko pali wprost super.Byłem u mechanika podłączył komputer i nic nie stwierdził.Wymyłem wtryskiwacze silniczek krokowy,wymieniłem pasek na alternator,świece,filter benzyny.Nie mam pojęcia co się dzieje.Proszę o pomoc! Mario :cry:

destylator

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 31 gru 2007, 7:36
Imię: Marcin Destylator
Auto: Astra H 1.9 cdti
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Żory/Ballymena
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: destylator »

zatankuj dobrego paliwka i przegoń na nim go porządnie, nie zaszkodzi a może pomóc. Z tego co wiem to na gazie raczej sie nie odpala autka tylko na benzynie, no ale ja tam ma klekota :D. Jak u Ciebie z aku moze poprostu slabo kreci, a moze pompa juz nie trzzma cisnienia
TTi 880 + SIRIO ML 145

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: wencik »

A może ssanie Ci nie działa ?

Jest taki czujnik temperatury - który daje info TYLKO do komputera.
Po dłuższym przestoju jak nie odpala to może być też pompa paliwa , jak pisze destylator.

A iskre ma ,jak nie chce zapalić ? Może jakiś moduł zapłonowy już pada ?Niech ktoś kręci rozrusznikiem, a Ty sprawdź czy ma iskre(wykręć ją i przytykając w miarę blisko bodajże do bloku zobacz czy przeskakuje)
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

WaldazZz

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: WaldazZz »

Jak na moje czujnik temp, albo rozrusznik może być już na wylocie, bo gdy silnik jest ciepły to rozruch zabiera mniej energii, bo olej nie jest taki gęsty. Możesz sprawdzić jeszcze czy Aku nie ma zwary na celach i sprawdzić stan elektrolitu. ;D
"Dla tych wszystkich,
którzy 15 baniek noszą w głowach"

ja37

V.I.P.
Posty: 6030
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Też mam podejrzenia co do czujnika.
I ciśnienie pompy też bym zmierzył.

ODPOWIEDZ