tylny spryskiwacz - astra kombi

zidan

Astro-maniak
Posty: 351
Rejestracja: 25 gru 2006, 16:48
Imię: Adam
Silnik: c20ne
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk Bobrowice
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: zidan »

robiłem to z kolega i nie ma wielkiej filozofi potrzebne są klucze typu torx 10-20cm weżyka złączka do wężyka odrobina cierpliwości i gotowe
trzeba odkręcić plastiki z tyłu z prawej strony od szyby tej co jest w bagarzniku tam po odgieciu podsufitki bedzie widać wężyk i od razu zlokalizujesz usterke max godzina roboty na dworze w lisopadzie. pozdr pozatym wydaje mi sie ze temt już był
[External Link Removed for Guests]

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: bobi »

ja miałem w kombiku tak że słyszałem jak spryskiwacz chodzi i ciągnie pompa wodę ale na szybie sie nie znalazła i co sie stało, zdjąłem tą gumę w której jest wężyk od spryskiwacza i zauważyłem że wężyki sie odłączyły i właśnie cała woda leciała po karoserii do prawego nadkola czy bagażnika jak kto woli ;) Wężyk co idzie w podsufitce, a raczej powiedział bym w karoserii dachu, bo jak sie zdejmie podsufitkę to raczej sie go nie znajdzie ( taka moja myśl ) , jest wymierzony na styk i ledwo co go na siłę pociągnąłem małymi szczypczykami żeby podpiąć go do tego, który jest w tylnych drzwiach. Po tej operacji już woda leci na szybę i nie zalewa mi auta 8)

Co do strumienia lanego na tylną szybę no to zauważcie że ustawienie spryskiwaczy z przodu i z tyłu jest inne. Z przodu spryskiwacz jest dość oddalony od szyby i woda spokojnie może pryskać na jej środek czy jak kto woli i sobie ustawi, a z tyłu spryskiwacz jest praktycznie przy samej szybie więc takie regulowanie i ustawianie w którym miejscu ma polewać jest bardzo ograniczone, więc zazwyczaj ustawiając ja na środek woda wręcz delikatnie spływa po szybie, co niestety obmywa ją w małym stopniu :/
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Gość

#13

Nieprzeczytany post autor: Gość »

bobi - dzięki udało się. Zrobiłem tak jak opisałeś i faktycznie poszło bez większego problemu :)
dzięki za pomoc wszystkim :)

( zobaczymy na jak długo to będzie działało, gdyż chyba samo wykonanie tego to niezła kupa :) )

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: bobi »

Ciesze sie że mogłem pomóc 8)
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

pers

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 04 lut 2008, 23:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: pers »

no to w sobote zajmę się moim wężykiem od tylnego spryskiwacza :mrgreen:

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Mam ten sam problem. Ale mam zlokalizowane przerwanie przewodu ( jest ono w tej gumie lączącej klape z karoserią ) I moje pytanie, jak się odpowiednio do tej gumy zabrać aby nie pokaleczyć ?
jakiej średnicy potrzebuje przewodu i łączek ?? ( chce go troszke wydłóżyć żeby sie znowu nie zerwał )
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Średnica przewodu i złączek jest identyczna jak średnica wężyków które wychodzą z pompki spryskiwacza pod maską. Zmierz sobie jeden z wężyków wychodzących z tej pomki, ewentualnie zdejmij jeden wężyk i zmierz króciec wychodzący z pompki i po problemie. Pompkę masz zamocowaną do zbiorniczka spryskiwaczy. Co do tylnej gumy to skoro wężyk i tak jest urwany to wystarczy ją pociągnąć, sama wyjdzie, możesz ewentualnie podważyć płaskim śrubokrętem przy nadwoziu jak Ci się chce.
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Jedras_GW, no raczej nie jest to dobra rada, ponieważ wężyki są stare, ułożone i rozepchane. ale dobra jakoś se poradze...

Sie spodziewałem raczej konkretnej odpowiedzi, bo tyle to sam se potrafie zrobić.
[External Link Removed for Guests]

kola

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 10 lis 2007, 22:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: kola »

Cobrettii, uważam że Jedras_GW, podał Ci dobra radę.
Cobrettii pisze:Sie spodziewałem raczej konkretnej odpowiedzi, bo tyle to sam se potrafie zrobić
jeżeli tak po co pytasz :?: :?:

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Cobrettii pisze:Jedras_GW

Sie spodziewałem raczej konkretnej odpowiedzi, bo tyle to sam se potrafie zrobić.
A czego konkretniejszego chciałeś się dowiedzieć??
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

ODPOWIEDZ