miska olejowa + "dziwna rurka z czyms w tej miscie"

bronx

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 06 lut 2008, 23:07
Imię: Piotr
Auto: Astra 17xdtl 96r kombi
Silnik: diesel opla
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

miska olejowa + "dziwna rurka z czyms w tej miscie"

#1

Nieprzeczytany post autor: bronx »

Witam,
bylem wczoraj na przegladzie i okazało sie ze poci mi sie "coś" w misce olejowej i filtr oleju.
Diagnosta nie umiał powiedzieć o to jest, mówił ze pierwszy raz takie cos widzial ( ????)
A wiec :
jest miska olejowa i od strony kolumny kierownicy do tej miski przychodzi jakis wąż.
Wchodzi on mniej wiecej w połowie wysokości miski i delikatnie się poci. Pytanie co to jest za waz.
Wczoraj przewertowałem cała ksiazke o astrze i nic tam takiego nie znalazlem,
ale domyslam sie ze może to byc cos powiązane z turbinka? (silnik oplowski)
Teraz pytanie: dokrecić tą śrubkę mocniej, zostawić to w spokoju? A może trzeba wymienic jakaś uszczelke?( da to sie zrobic bez zdejmowania miski?)
A z tym filtrem oleju, ma astra jakies przypadłości ze cieknie skądś indziej a objaw jakby z filtra??
------------------------------
SPRZEDAM --> zamek do rolety bagaznika
sztuk jedna, strona lewa !!!!!!

------------------------------

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

To raczej jest właśnie przewód odprowadzający olej z turbiny i chyba lepiej bedzie wymienic uszczelke to nie dużo roboty można samemu tylko kanał trzeba,może cieknać z filtra albo uszczelniacz wału korbowego powycierać dobrze i sprawdzić wtedy

bronx

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 06 lut 2008, 23:07
Imię: Piotr
Auto: Astra 17xdtl 96r kombi
Silnik: diesel opla
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: bronx »

a jak cieknie z walu to duzo roboty z wymiana? ( tzn czy w domu samemu czlokiek jest w stanie ro zrobic)
Co do tej uszczelki na powrocie z turbiny, czy musze zlewac olej z miski?( chodzi mi o poziom, czy jak odkrece to ustrojstwo to nie poleje mi sie tamtedy smarowidlo?)
------------------------------
SPRZEDAM --> zamek do rolety bagaznika
sztuk jedna, strona lewa !!!!!!

------------------------------

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Jeżeli chodzi o ten wał to powiem Ci że niewiem bo mi mechanik przy wymianie rozrządu to zrobił a z tym przewodem to jest tak że jakby nawet oleju sie coś wylało to podstawisz czyste naczynie i olej potem wlejesz spowrotem do silnika

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

propo filtra to może jeszcze ciec jego gniazdo czy jak to się nazywa. jest ono z 2 części i pomiędzy nimi jest cieniutki oring ,

ODPOWIEDZ