Jaki olej ??

Buczek

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 08 sie 2007, 12:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Jaki olej ??

#1

Nieprzeczytany post autor: Buczek »

[External Link Removed for Guests]
Silnik 1.4 8v przebieg 247 olej bedzie pasowal ?:)

krzrel

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: krzrel »

Ten olej o takiej lepkości (15W40) jest akurat do tego silnika,a Shell ma dosyć dobre oleje :)

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

ja też lałem o takich parametrach tylko,że lotos i już ponad 300tyś i nadal śmiga fajnie

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a powiedzcie jaki ja mam olej wlac mam astre też 1.4 8v I taki olej mam aktualnie
[External Link Removed for Guests] i nie wiem czy zostać przy nim czy wymienic na inny ?? moja astra ma 190 tys przebiegu

krzrel

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: krzrel »

Jak nie bierze tego oleju to śmiało możesz zalać tak sam olej (10W40) ;) a jak bierze to zalej 15W40.Ja u siebie mam 187 tys przebiegu i zalałem 15W40 Castrol ale to dlatego ze niedawno kupiłem te auto i nigdzie nie było informacji co tam wlane było wcześniej.Oleju nie bierze...

Gęstszy do takiego starego diesla jak ja mam to nie zaszkodzi zalać i jakbym wlał syntetyk to pewnie by sie coś rozszczelniło albo by mi pożerał olej...

kyjo

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2008, 19:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: kyjo »

do benzyniaka jak nie beierze oleju to można śmiało nadal jaś połsyntety lecz do Turbo Diesle syntetyk albno półsyntetyk mineralny jest smiercią dla turbiny więc jak już to połsyntetyk. Przebieg nie ma nic do oleju jaki powinno sie lać.

U mnie opprzedni właściciel zalał Platinum mineralny więc pewnie na taki sam zaleje. Ogólnie to [External Link Removed for Guests]

krzrel

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: krzrel »

kyjo pisze:mineralny jest smiercią dla turbiny
Bo ja wiem :? Jeśli lany jest dobry olej a wymian sie nie przeciąga tylko wszystko jest na czas to będzie git.Sam ile znam turbo diesli które zrobiły kupę kilometrów na 15W40

kyjo

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2008, 19:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: kyjo »

ale naprawde nie radze patrz olej minerelny jest gęstrzy w zimie jesze bardziej turbo zazwyczaj jes tsmarowane plejem a zanim ten olej tam dotrze to z biegiem czasu turbo szlak trafi troche sie znam na dieslach bo mam w domu audi TDIka i już duzo rzeczy sie naczytałem i opini innych mądrzejszych odemnie. tak więc to jest moje zdanie i ja niegdy nie wleje mineralnego do TDika

ODPOWIEDZ