Dziwny dzwięk ????

krzrel

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

Dziwny dzwięk ????

#1

Nieprzeczytany post autor: krzrel »

W mojej Astrze mniej więcej przy obrotach 2300-3000 pojawia sie takie ciche aczkolwiek dobrze słyszalne wycie...

Problemu nie ma na jałowym biegu oraz przy niższych bądź wyższych obrotach niż te które
podałem wyżej...

Podejrzewam turbinę ale z drugiej strony nie ma żadnego spadku mocy,nie kopci,nie bierze oleju,i nie wyje non-stop i elegancko pompuje od ok. 2tys obrotów...
Co to może być????????????

Pozdro czekam na odp

kyjo

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2008, 19:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kyjo »

a to jest turbina ze zmienna geometrią czy nie??
dzwięk sie pojawie przy puszcaniu gazu czy przy wciśnięciu?? czy jak sie jedzie na jednakowych obrotach w tych granicach?

krzrel

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: krzrel »

co do geometrii to nie wiem a dźwięk jest przy wciskaniu gazu ale jak sie puści to tez go słychać choć może trochę mniej...

kyjo

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2008, 19:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kyjo »

hmm no jeszcze za mało poznałem opla żeby problemy rozwiązywać ale mysle ze to może być normalny objaw słyszenia turba ze zmienną geom tym bardzoiej ich słychać. mam w domu audi 80 TDika w której wirnik jest ze stałągeom i też troszke słychać turbo ten harakterystyczny świst:P a słychać w tych partiach obrotów dlatego gdyżmniej więcej przy tych obrotach diesel osiąga swój max moment obrotowy i max Nm więc mysle że jak silnik pracuje równo i nie ma żadnych z nim kłopotów to odpuściłbym

krzrel

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: krzrel »

Nie jest to normalny świst sprężarki tylko takie jakby wycie a dźwięku nie było wcześniej...
Najważniejsze ze w pracy silnika nic sie nie zmieniło...
Będziemy sie martwic jak coś padnie(oby nie!!!) :mrgreen:

Dodam ze pojawia sie to tylko przy gorącym silniku na zimnym cisza...

ODPOWIEDZ