Co to za silnik 1,6 8v??

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#11

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Ja bym obstawial 8V...moze i mniej mocy, ale silnik znacznie prostszy i czesci nieco tansze ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

agrawek

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2007, 15:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Police
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: agrawek »

do tego 1.6 16V jest bardziej awarynjny sypie sie EGR i przepustnica co powoduje ze te silniki jezdza bardzie mulowato niz 8V

Awatar użytkownika
lukas25

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 22 sty 2008, 21:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wielkie radowiska
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: lukas25 »

zgadzam się z kolegą pio555,
pio555 pisze:Achmed napisał/a:
Silniki te sa ok pod wzgledem wytrzymalosci,ale za duzo palą jak na tą moc,

dlaczego dużo-mnie nigdy nie spaliła więcej niż 8,5l/100 w mieście i 6 na trasie (PB oczywiście)-uważam,że jak na auto tej klasy to nie jest wcale dużo
mam taki silniczek w kadecie ładnie ciągnie od dołu u góry też sobie radzi nieźle. spalanie nie jest wysokie trasa ok 6 (1000km w jedną i s powrotem 3 osoby). stanowczo odradzam 14 8v te to potrafią wciągnąć :P

pozdrawiam wybór należy do ciebie
ASTRA F c18nz / głowica c20ne-2mm / wałek 16sh/ wtryski c20xev / ECU c16se = c18se?? ale draka i to jeździ całkiem nieźle

będzie nowiutki wałeczek od 16sh :)

KADETT E C16NZ

pio555

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 21 mar 2007, 12:22
Imię: pio
Auto: Corsa C
Silnik: Z14XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: pio555 »

chimba pisze:Panowie a jesli mam wybor miedzy silnikiem 1,6 8V a silnikiem 1,6 16V to na co sie decydowac??
to zależy czy masz zamiar zakładać LPG-jeśli tak to polecam 8V-można założyć (I ;) -II generacje gazu i śmigać bezproblemowo
8V mają trochę uboższe wyposażenie no i są słabsze a w razie uszkodzenia są bardzo tanie w naprawie
Jeśli decydujesz się na jazdę tylko na PB to Ecotec -będzie mocniejszy a jak będziesz o niego dbał to posłuży Ci długo(pod warunkiem,że kupisz nie zajechany).
Ja eksploatuje oba silniki 8V a Astrze F (X16SZ) i Ecoteca w Corsie B (X14XE) tylko na benzynie więc mam porównanie
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

8V na miasto a na mieszane 16V ;)

16 jest to mocniejsza i nowsza jednostka ale ma taką wadę że zachowuje się jak diesel :D tzn do 3tyś obrotów jest to muł i nie ma startu do 8V ale już powyżej 3tyś ożywia się i zyskuje strasznie na mocy, 8 zaworowy silnik jest bardziej elastyczny bo ciągnie od samego dołu w miarę równomiernie aż do odcięcia. Dlatego na miasto wybrałbym 8V bo wygodniej się porusza w korkach natomiast jeśli więcej jest tras to do wyprzedzania lepiej nadaje się 16 ;)

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#16

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

JOszi pisze:8V na miasto
eee tam gadanie :mrgreen: Zobaczcie jak ja i Kaczor takimi sianowozami jezdzimy - zadne trasy mu nie straszne :mrgreen:
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

taa to jedź 120 na 5 biegu i wciśnij gaz do dechy :D co się wtedy stanie? podpowiem... NIC :D zacznie się żólwiowato zbierać :D jasne że da się nim jeździć na trasie ale jest to strasznie niewygodne, czasem żeby głupiego malucha wyprzedzić musisz robić redukcję bo masz za mało mocy

Achmed

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Achmed »

pio555 pisze:dlaczego dużo-mnie nigdy nie spaliła więcej niż 8,5l/100 w mieście i 6 na trasie (PB oczywiście)-uważam,że jak na auto tej klasy to nie jest wcale dużo
16v na wielopunkcie przy spokojnej jezdzie napewno spali mniej,a wrazie czego masz do dyspozycji 100 kucy.
kazdy ma swoje zdanie,ale ja juz nie kupie sam z silnikiem na monowtrysku.

[ Dodano: 2008-04-03, 16:13 ]
jak nie przekraczalen 2tys obr to mi tez malo spalil
to moja stara asteroida,1.6 (c16nz) 0-100 10.5s mierzone stoperem:)

ODPOWIEDZ