Szarpie podczas ruszania z 1 biegu.

daras_1985

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 14 mar 2008, 21:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

Szarpie podczas ruszania z 1 biegu.

#1

Nieprzeczytany post autor: daras_1985 »

Witam!

Nie wiem co to jest, ale auto szarpie podczas ruszania. Szarpanie jest dośc mocne i musze wcisnąć sprzęgło, poczekać aż obroty sie ustabilizują i moge próbować ruszac dalej. Auto szarpie na zimnym silniku jak i na ciepłym też. Co ciekawe szarpanie nie wystepuja za każdym ruszeniem. Zdarza się to sporadycznie i tak w sumie nie idzie przewidzieć kiedy.
Nie jest to sprawa, że za mało gazu dodaje. Przy spokojnym ruszaniu szarpnie, a jak dodam wiecej gazu to też szarpie.
obroty biegu jałowego stabilne i w normie, silnik na biegu jałowym sie nie trzesie.
Czy skrzynia biegów ma gdzieś przy mocowaniu poduszke?

Co by to mogło być??

Pozdrawiam!

cr2sher

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 28 mar 2007, 14:14
Imię: Paweł
Auto: oBoRa
Silnik: Benzynowy
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#2

Nieprzeczytany post autor: cr2sher »

daras_1985, skrzynia ma poduchę tzn na pewno masz tylną poduchę miedzy silnikiem a ścianą grodziową. Co do szarpania to proponuję abyś sprawdził sobie przewody WN
Pozdrawiam
Cr2ShEr - Paweł

[External Link Removed for Guests]

------------------------------------------------

Obrazek

daras_1985

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 14 mar 2008, 21:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: daras_1985 »

pytałem o tą konkretną poduszkę bo tak myslałem, że może ona wprowadza skrzynie w jakies drgania i temu tak szarpie.
Kable na moje by były sprawne, podczas jazdy auto nie przerywa, na biegu jałowym też ok, ale sprawdze wieczorem czy pod maską nie robi sie "dyskoteka"

cr2sher

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 28 mar 2007, 14:14
Imię: Paweł
Auto: oBoRa
Silnik: Benzynowy
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#4

Nieprzeczytany post autor: cr2sher »

daras_1985, poduszkę masz mniej więcej w miejscu łączenia skrzyni z silnikiem, bardzo dobrze widać ją z kanału, co do kabli może być tak że jeden jest gdzieś przerwany i co jakiś czas po prostu puszcza i wtedy auto szarpie
Pozdrawiam
Cr2ShEr - Paweł

[External Link Removed for Guests]

------------------------------------------------

Obrazek

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: suchy »

u mnie powodem szarpania było zużyte sprzęgło... sprężyny tłumika drgań na tarczy mogłem palcami obracać, takie były wytrzepane

poszarpywanie mam nadal, ale wykryłem je dopiero jak sprzęgło wymieniłem - tu przyczyną są luzy w skrzyni biegów i tu o naprawie raczej mogę zapomnieć (koszty), co najwyżej wymiana skrzyni na sprawną używkę...

poduszka tylna może być przyczyną, ale w stosunkowo lekkich i równo pracujących benzyniakach rzadko one padają, słyszałem że w dieslach to jest częstsze...
jestem już stary...

daras_1985

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 14 mar 2008, 21:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: daras_1985 »

No tak na pierwszy rzut oka to też mi sie wydaje ze to sprzegło. Co ciekawe jest to, że to szarpanie nie zdarza się notorycznie i tylko na 1 biegu. Na wstecznym nie szarpie nic. Nie idzie przewidzieć kiedy bedzie szarpał.
Chyba, że jak kolega mówi to początek końca skrzyni biegów.
A czy walnieta uszczelka pod głowicą miałby by wpływ na takie szarpanie? Pytam bo bede musiał ją wymienić prawdopodobnie. Płyn ubywa, wycieków brak, olej czysty, ale jak odkrece zbiorniczek z płynem to czuć zapach benzyny.

ODPOWIEDZ