Zasysa korek

Gość

Zasysa korek

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ostatnio zauważyłem że jak podjeżdżam na stacje i odkręcam korek wlewu paliwa to słychać "tssssss" -korek był zassany. Czy jest to cośpoważnego i czy można to jakoś naprawić? Domyślam się że cosik się musiało przytkać -jakiś odpowietrznik albo cuś...tylko co?
Pozdro -Marfm :)

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

to nic poważnego chyba. Ja w swojej asi tez tak mam i chyba to jest normalne. Jeżdze czasem samochodem starszego i też takie coś jest przy tankowaniu wiec to chyba nic powaznego. Ale poczekaj na zdanie kogoś kto sie na tym dobrze zna

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Pół zartem pół serio...

No bo stary sam rozumiesz.... Z bakiem Asi to tak jak z żołądkiem człowieka. Jak nie zjesz to Cię ssie.. od środka ;)

Stymże w przypadku Asiowego baku... ssanie jest słyszalne ;)

tak więc moja rada.. zatankuj ją ;) - ale nie ciut ponad kreskę rezerwy - tak normlanie :) po ludzku :)

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

Witam.

To jest normalne zbiornik jest po prostu szczelny a uklad jest tak zrobiony żeby nie było w nim powietrza.Oczywiście sam fakt ubytku paliwa po zatankowaniu przy szczelnym zbiorniku powoduje ze powstaje w nim podciśnienie. W niektórych układach zasilania pompa paliwowa jest zanurzona w paliwie wraz z silnikiem elektryczym (który iskrzy) i przy mniejszej ilości paliwa no wiecie...."kabuuumm" ;) dlatego są w takim układzie specjalne filtry węglowe które odsysają tlen (bez tlenu nie ma ognia :)). Ale to poza tematem ;), Więc nie przejmuj się tym, no chyba że podciśneinei jest tak duże że pompa nei jest w stanei zassać paliwa ale tak to nie jest raczej.

Pozdrawiam

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

musi być przydkany odpowietrznik ale nic sie nie dzieje u mnie też tak jest. to w sumie nic poważnego i nie ma to wpływu na spalanie czy prowadzenie auta. Możesz spać spokojnie.
P.S. to jest nadciśnienie wywołane parami benzyny a nie podciśnienie :)

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

lesio822 pisze:P.S. to jest nadciśnienie wywołane parami benzyny a nie podciśnienie
Niekoniecznie....zależy "w która stronę" jest syk.. Czy zasysa (podciśneinie) czy dmucha (nadciśnienie). Sam fakt ubytku paliwa powoduje podciśnienie. A skąd założyłem że jest podciśnienie? W motocyklu miałem tak, że jeśli korek nie będzie drożny to powstanie w nim podciśnienie a objawia się to tym że paliwo nie spływa do gaźnika. I tak faktycznie było. Więc założyłem że postwstaje podciśnienie. Poza tym tak sobie pomyślałem skąd weźmie Ci się nadciśnienie w szczelnym zbiorniku w którym jest paliwo, owszem opary paliwa będą w wolnej przestrzeni w zbiorniku ale nie wywołają one nadciśnienia bo skąd?? Musiałbyś dostarczyć energii (np słońce czyli energia cieplna, zabełtać) wtedy jest syk lekkie nadciśnienie (tak będzie w kanistrze) ale tam nie ubędzie Ci paliwa tak jak w zbiorniku. Bo jeśli zatankujesz 50litrów paliwa i zbiornik jest nie odpowietrzony to jeśli Ci ubędzie dajmy na to 40 litrów paliwa to musiałby zassać te samą objętość powietrza o ciśnieniu atmosferycznym(około 1013hPa prawie 1 at.). Czyż nie? Jeśli masz swoje przemyślenia to słucham a jak nie to zasięgamy po fachową literaturę ;)

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Dobra spoko wierzę Ci nie musiałeś się aż tak spisać :D ale u mnie zwykle jest nadciśnienie nawet dzisiaj zauważyłem na stacji :D

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

Czyli często tankujesz (nadziany ;)) i jeździsz po terenie ;);)

Pozdrawiam

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

skąd wiedziałeś? :mrgreen:

Gość

#10

Nieprzeczytany post autor: Gość »

lesio822 pisze:musi być przydkany odpowietrznik
...wlaśnie tak sobie pomyślałem -a czy da się to łatwo naprawić czy szkoda zachodu??
pawelg303 pisze:lesio822 napisał/a:
P.S. to jest nadciśnienie wywołane parami benzyny a nie podciśnienie


Niekoniecznie....zależy "w która stronę" jest syk..
...u mnie zasysa..
pawelg303 pisze:Więc nie przejmuj się tym, no chyba że podciśneinei jest tak duże że pompa nei jest w stanei zassać paliwa ale tak to nie jest raczej.
...to spoko-już się nie przejmuje...pompa pracuje jak mależy...
JunioR pisze:tak więc moja rada.. zatankuj ją ;) - ale nie ciut ponad kreskę rezerwy - tak normlanie :) po ludzku :)
:) ..akurat tak się składa że tankuje conajmniej pół baku a ponowne tankowanie jak zaczyna zbliżać się do rezerwy...a zasysanie jest już po wyjeżdżeniu ok 1/4 baku....

...thx za wszystkie odpowiedzi :)

ODPOWIEDZ