Dziura w tłumiku... WOda się leje!

erO_

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 25 sty 2007, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Dziura w tłumiku... WOda się leje!

#1

Nieprzeczytany post autor: erO_ »

Witam!

Dziś zaobserwowałem, że mam dziuer w tłumiku i woda mi leci, znaczy nie wiem czy to wodam
czy jakoś lpg sie skrapla dziwnie bo jezdze na LPG, w kazdym badz razie tryska tak leciutko ale rownomiernie, to cos groznego, czy wystarczy kupic tlumik nowy? Tlumiki z allego np. looz? Czy lepiej nie ryzykowac, myslalem, ze moze jakiegos ultersa se strzele, czekam na wasze opinie, dziekuje za pomoc!
I LOVE MY CAR =)

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Nic nie kupuj i nic nie zmieniaj to jest normalne i w niektórych autach tak się dzieje. To nie od LPG. jak będziesz dużo jeździł to to wyparuje i juz nie powinno się skraplać. Jak się tego bardzo boisz to sobie wywierć małą dziurkę w tłumiku od spodu to będziesz miał odprowadzenie tej wody. Ona się poprostu skrapla w tłumiku i tam zostaje. To jest normalne. Też tak czasem mam jak mniej jeżdzę.

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

A po co mu dwie dziurki w tłumiku? ;)

Również uważam że nie masz się czym przejmować to normalnie nic nie kupuj szkoda kasy. Co do LPG myślę że zawiera więcej wody (czasami) niż benzyna obserwuje to u siebie bo mimo że silnik mam rozgrzany to z tłumika mi paruje (jak jest "gorszy" gaz), a na benzynie nie.

Pozdrawiam

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

wiesz jak ma 2 to ma lepszą wentylacje :mrgreen: :P tak na prawdę to niedoczytałem :D

erO_

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 25 sty 2007, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: erO_ »

hehe ok dziąki, a jak bym chciał jednak zmienić tłumik, bo mi sie to podoba, to jaki byście polecili?
I LOVE MY CAR =)

czarny

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 20 sty 2007, 17:06
Imię: Jacek
Auto: Opel Astra J Energy
Silnik: B14NET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: czarny »

Wymieniłem ostatni tłumik na orginalny i on ma już (jak to nazwali spece w servisie) otwór technologiczny (na oko 4-5 mm) w przedniej części na dole, aby woda mogła wydalać się na zewnątrz. Teraz po odpaleniu zawsze dymi (nie mam gazu), bo woda zgromadzona w nim musi wyparować. Póżniej przestaje i jest ok.

erO_

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 25 sty 2007, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: erO_ »

rozumiem, ale jak ja bym chciał zmienić na jakiś tłumiczek nie seryjny, np. jakiś ulter możecie coś polecić? np. z allego? bo nie chce zrobić błędnego zakupu....
I LOVE MY CAR =)

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Ja mam u siebie Remusa. Bacha nierdzewna lekki basik ale nie za głośny w sumie to fajny tłumik jak dla mnie. Jestem z niego zadowolony ale woda też mi się czasem zbiera ale to nic sie nie dzieje.

karaluch

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2008, 13:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: karaluch »

A mnie też woda zaczęła lecieć z tłumika.
Wczesniej tego nie było.
Mam instalację gazową od 4 miesięcy.
Zajrzałem pod auto i spostrzegłem, że w tylnej części tłumika jest już wywiercona dzurka. Czy jest to zrobione seryjnie? Czy już wcześniejszy właściciel coś przy tym kombinował?
Problem polega na tym, ze dzis jak się zatrzymałem to woda leciala z tej dziurki i to ciurkiem. Dość mocno. Spojrzalem tez na trase mojej drogi i co chwile widzialem krople po tej wodzie na asfalcie.
Mam nadzieję, ze to tylko może jakiś kiepski gaz byl i ze po nastepnym tankowaniu to sie uspokoi.
Pozdrawiam.
astra 1,4
90 KM
1998
Caravan
150000 km

ODPOWIEDZ