sterownik pompy - czy warto się paprać

Gość

sterownik pompy - czy warto się paprać

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam
więc tak.
Jestem posiadaczem Asterki G 99r 17td (V8)
Jeździła fajnie (caly tydzień od zakupu), ale pewnego dnia wzięła i stanęła :(
okazało się po 2 wizytach u mechaników, że to??? no kto zgadnie???
tak jest pompa!
I teraz tak, koleś który podjął się naprawy twierdzi, że to kwestia sterownika (spalonego) i wymiany\regulacji końcówek wtrysków.
Chce za to 1,7k i daje pół roku gwarancji.
Poradźcie co robić. Czy wymiana sterownika wystarczy i czy nie będzie takiej muki że za miesiąc albo dwa stanie tłok....
sam już nie wiem, ale ponieważ jestem mechanicznym laikiem i ignorantem nie pozostaje mi nic innego jak płakać i płacić....
any ideas???

pozdrawiam
ruli
p.s.
tydzień wcześniej wymieniałem świece. Mechanik twierdzi, że sterownik się zjarał na wskutek błędnego działania przekaźnika świec. Czy przyczyną powstania tej usterki mógł być błąd popoełniony przy wymianie świec???

czekam na opinie.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

niekoniecznie jest to wina wadliwego przekaźnika świec. Jeżeli to będzie jakieś zużycie pompy mechaniczne to i tak naprawiony sterownik długo nie pochodzi. Dobrze by było żeby jakiś dobry pompiarz się nią zajął bo wydasz 1700zł za naprawę sterownika a okaże się że uszkodziła się przez coś innego niż przekaźnik świec i pieniądze w błoto wydane

jedź do jakiegoś dobrego pompiarza i niech przejrzą pompę

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

JOszi, no to właśnie dobry (mam nadzieję) pompiarz wydał taką opinię. Twierdzi że na przekaźniku za długo było napięcie. Nawet po tym jak gasły kontrolki na przekaźniku było napięcie. Biedny sterownik pompy nie wytrzymał tego napięcia. Podobno mechanicznie pompa nie wygląda tragicznie (sie mi zrymowało wzięło, ale to na wskutek alkoholu, w którym topie żal).

pzdrwm

ODPOWIEDZ