Kontrolka ukladu emisji spalin

Gość

Kontrolka ukladu emisji spalin

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam!
Posiadam samochod opel astra II 2.0 DTI z 2003 r. Od pewnego czasu pali mi sie kontrolka ukladu emisji spalin. Gdy ona sie pali samochod nie moze wejsc na obroty, jest slaby. Prosze o pomoc. Co moze dziac sie z moim samochodem i co powinienem zrobic? Czy moze miec to cos wspolnego ze zuzytymi poduszkami pod silnik, ktore mam do wymiany? :(

Michal

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 11 cze 2007, 18:42
Auto: Astra H, G
Silnik: z19dth i z22se
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Michal »

Może sonda Lambda ci padła trzeba by zczytać jej wrtość na kompie

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dziekuje za informacje. Swoj samochod uzytkuje od kilku tygodni i dopiero co go poznaje.

Michal

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 11 cze 2007, 18:42
Auto: Astra H, G
Silnik: z19dth i z22se
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Michal »

Jak sie pali kontrolka to podpiecie pod komputer powie najwięcej gorzej jakby sie nic nie paliło
Wiec proponuje od tego zacząć

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Podpiolem pod komputer. Wykazal kilka usterek, ktore potem zostaly wykasowane i po ponownym uruchomieniu silnika wszystko bylo w porzadku.

Michal

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 11 cze 2007, 18:42
Auto: Astra H, G
Silnik: z19dth i z22se
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Michal »

a jakie to były usterki?

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Niewlasciwy odczyt temperatury przez czujnik zalaczajacy swiece zarowe i przerwa w doplywie pradu - tylko nie wiem gdzie.
Faktem jest, ze przed tymi problemami przy odpalaniu samochodu wyzerowal mi sie wyswietlacz. Samochod wtedy odpalil i wydawalo mi sie wszystko jest ok. Pozniej po kolejnym odpaleniu zapalila sie kontrolka ukladu emisji spalin. Teraz po skasowaniu za pomoca kompa usterek wszystko jest w porzadku.

ODPOWIEDZ