astra g 1.4 16v cos stuka

Awatar użytkownika
yoyo2o

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 07 kwie 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

astra g 1.4 16v cos stuka

#1

Nieprzeczytany post autor: yoyo2o »

od kilku dni cos zaczelo stukac i niestety nie wiem co, ogolnie to ten stukot slychac glownie w srodku, i dochodzi od silnika od strony pasazera, pojawia sie dopiero jak silnik jest cieply. Oglnie odglos taki jak by cos w scos stukalo, i tutaj niema roznicy czy dodam wiecej gazu stukot zawsze jest ten sam, aha i pojawia sie tylko przy dodaniu gazu, np. mimo wysokich obrotow jak puszcze gaz to juz nie stuka. Jakies pomysly co to moze byc ??

mati83

#2

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

Robiłeś coś ostatnio w silniku, coś z filtrem powietrza? Na biegu jałowym przy dodaniu gazu też stuka??

Awatar użytkownika
yoyo2o

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 07 kwie 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: yoyo2o »

mati, no wlasnie zmienialem filtr na stozek, na biegu jalowym tez stuka. Co to jest ??

[ Dodano: 2008-04-08, 12:14 ]
podczas jazyd niema zadnych innych objawow, tylko stuka nic z obrotami sie nie dzieje, auto jedzie normalnie, to co zlego moze byc ? :(

[ Dodano: 2008-04-08, 14:12 ]
dobra juz wiem, to ta mala puszeczka co byla do obudowy od filtra terkotala bo byla zostawiona luzem, teraz zamontowalem ja mocniej i jest git :)

[ Dodano: 2008-04-08, 14:12 ]
dobra juz wiem, to ta mala puszeczka co byla do obudowy od filtra terkotala bo byla zostawiona luzem, teraz zamontowalem ja mocniej i jest git :)

mati83

#4

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

No i wszystko jasne... Pytałem o filtr powietrza, bo kiedys miałem takie same objawy, ale u mnie był stożek zamontowany na silikonie i gdzieś tam się chyba musiało dostawać powietrze, bo przy dodawaniu gazu, obojętnie czy na biegu czy na luzie, słyszłem takie ciche stukanie... Wymieniłem stożek na zwykły filtr i jak ręką odjął... ;)

Fajnie, że znalazłeś usterkę!
Pozdrawiam!!

PS. Uzupełnij profil!!!!

ODPOWIEDZ