Jaki olej do silnika

Usunięty użytkownik 3235

#11

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Wiem, że odwrotnej zmiany oleju prawie nikt nie zaleca, jak będę zmieniał olej to pomyślę nad zmianą z pół na pełny syntetyk, znam sporo osób, które tak robiły i nic się nie stało, a ich auta jeżdżą nadal. Nikogo nie namawiam do takiego zabiegu, bo jest on poniekąd ryzykowny ale zrobię to na własną odpowiedzialność, ja jestem przekonany że żadnych negatywnych efektów nie będzie.

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Jeżeli ktoś od początku zalał mineralny to śmiem podejrzewać, że zrobił to, bo może silniczek łykał olej. A żeby klient nie marudził że leje benzyny tyle co oleju to wlali jakis gęściejszy mineralny. Nikt normalnie do nowego auta nie lałby mineralnego. Także ja bym do tego tematu podchodził ostroznie. yoyo2o, sprawdx dokładnie czy ci łyka olej, bo jesli tak to przy przejściu na syntetyk bedzie brał więcej a o pełnym syntetyku wtedy zapomnij.

skiba

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2008, 22:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żarów
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: skiba »

oprócz podziału na mineralny /pół synyetyk / pełny .
to jest jeszcze klasa jakości ( druga literka po S.. lub C...
np SJ lub CJ i tutaj bardziej szukajmy dobrego oleju , tym dalsza literka z alfabetu to olej lepszej jakości .


co wątku tematu to śmiało możana wlać pożdny olej półsyntetyczny po mineralnym
żyje tak, aby po mojej śmierci przyjaciele się nudzili...

Awatar użytkownika
yoyo2o

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 07 kwie 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: yoyo2o »

hoses - no wlasnie nie bo to auto jest od wyjazdu z fabryki w mojej rodzinie, ja jezdze nim od roku i z tego co wiem to mineralny byl lany od nowosci, a co do lykania oleju to kilka razy zdazylo sie, ze bral olej, ale od kiedy zalalem castrola zamiast shela nie bierze

ODPOWIEDZ