Jaki olej do silnika

Gość

Jaki olej do silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam Mam Astre 2 od niedawna, to jest moj pierwszy samochud. Mam silnik 1600ccm. Zbliza sie wymiana oleju. Nie chciałbym sobie zepsuc albo cos zrobic więc chce sie poradzić. Jaki jest najlepszy olej.??? :>

tomek_07

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 01 lut 2007, 14:40
Imię: TOMASZ
Auto: 2 x Astra G Kombi
Silnik: Z16XE / Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: W-wa BEMOWO
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: tomek_07 »

[External Link Removed for Guests] :mrgreen:

Awatar użytkownika
yoyo2o

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 07 kwie 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: yoyo2o »

ja sie po czesci podepne, z tego co wiem to do mojej astry 2 1.4 16v, od poczatku lany jest olej mineralny 15w-40 jesli sie nie myle. Autko ma przejechane 138tkm, czy zmiana olej cos da, czy jest sens zmieniania np. na pol syntetyk ??

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

yoyo2o pisze:a sie po czesci podepne, z tego co wiem to do mojej astry 2 1.4 16v, od poczatku lany jest olej mineralny 15w-40 jesli sie nie myle. Autko ma przejechane 138tkm, czy zmiana olej cos da, czy jest sens zmieniania np. na pol syntetyk ??
Mineralny, przy takim przebiegu :!: :?: Trochę to dziwne...ten samochód powinien jeździć na syntetycznym, albo chociaż na pół-syntetycznym.

Awatar użytkownika
yoyo2o

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 07 kwie 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: yoyo2o »

analyzer64 - tez sie dziwilem, ale taki byl lany od kiedy to auto wyjechalo z fabryki, teraz tylko sie zastanawiam, czy jezeli przy nastepnej wymianie oleju zaleja mi polsyntetyk, albo syntetyk to np. nie wyplucze mi uszczelki pod glowica. Ogolnie to inny niz mineralny, mialem nalac przy ostatniej wymianie, ale mechanik stwierdzil, ze po co, jak byl lany mineralny to niech taki bedzie dalej. Czy sa jakies przeciwskazania zeby nalac cos innego

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

yoyo2o, ja nie ryzykowałbym od razu na zmianę z mineralnego na syntetyczny. Możesz zmienić olej na półsyntetyczny.
Szkoda zalewać silnik mineralnym, jeżeli ma taki przebieg, bo mineralny nie oczyszcza silnika tak dobrze jak półsyntetyczny albo syntetyczny. Teraz możesz zmienić śmiało na olej półsyntetyczny (pod warunkiem, że teraz nie masz wycieków itd.). Gdy to zrobisz, to przy kolejnej wymianie oleju możesz rozważyć zmianę na syntetyczny, ale to już nie będzie konieczne.

Kamil

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2008, 13:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Kamil »

yoyo2o myślę że twój mechanik ma rację... jest taka zasada że po przebiegu kilkunastu tysięcy na danym oleju nie powinno się przechodzić na olej rzadszy... natomiast na gęstszy jak najbardziej...czyli z syntetyku na półsyntetyk i z półsyntetyku na mineralny... i każdy mechanik Ci to powie... wypłukanie nagarów które się wytworzyły w silniku podczas jego pracy na oleju mineralnym przez olej pół- lub syntetyczny nie służy silnikowi i bardzo często kończy się jego remontem z powodu nadmiernego zużywania oleju... poza tym po takim przejściu bardzo często puszczają uszczelniacze i po prostu silnik zaczyna cieknąć... poza tym czemu miałaby taka zmiana służyć?

Awatar użytkownika
yoyo2o

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 07 kwie 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: yoyo2o »

analyzer64 - tez sie dziwilem, ale taki byl lany od kiedy to auto wyjechalo z fabryki, teraz tylko sie zastanawiam, czy jezeli przy nastepnej wymianie oleju zaleja mi polsyntetyk, albo syntetyk to np. nie wyplucze mi uszczelki pod glowica. Ogolnie to inny niz mineralny, mialem nalac przy ostatniej wymianie, ale mechanik stwierdzil, ze po co, jak byl lany mineralny to niech taki bedzie dalej. Czy sa jakies przeciwskazania zeby nalac cos innego

[ Dodano: 2008-04-08, 22:01 ]
kurde cos mi 2 razy poszlo :/
Kamil - nie wiem do konca czemu mialaby taka zmiana sluzyc, ale wydawalo mi sie, ze lepszy olej troche pomoze silnikowi :) Jakis czas tem strasznie duzo mi wypil tego oleju i zamiast zwyklego shela ktory byl lany, kupilem castrol edge 15w-40 od tamtej pory przejechalem 4tys i oleju tyle ile bylo tyle jest :) I tak jestem troche zdziwiony, ze jak to auto bylo kupowane w 2000r. ktos zalal go mineralnym :/

Usunięty użytkownik 3235

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Tutaj jest trochę na temat oleju mineralnego i nie tylko:

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Kamil

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2008, 13:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Kamil »

analyzer64 jak uważasz... jeżeli sądzisz że taka zmiana wyjdzie silnikowi na dobre to zrób to... pracuję już parę lat przy samochodach i widziałem różne wynalazki i parę remontów silnika z powodu niefrasobliwości... uwierz mi że pewne obowiązujące w motoryzacji zasady nie wzięły się z powietrza a pogląd który pozwoliłem sobie wyrazić powyżej jest poglądem powszechnym... Pozdro

ODPOWIEDZ