Szarpiący 1.6 100KM

corter

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 08 kwie 2008, 21:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Szarpiący 1.6 100KM

#1

Nieprzeczytany post autor: corter »

Rozważam zakup Astry 1.6 kombi z 2004r. Auto jest wręcz świeżutkie, bo zdołało przejechać zaledwie 30 tys.km. Jego problem polega na tym, że jeździł nim starszy pan, który nie dał mu nigdy rozwinąć skrzydeł. Krótkie odcinki,brak wyczucia auta,zbyt niskie obroty przy wysokich biegach itd. Masakra! Gdyby nie trasa 1000km,którą ja odbyłem 2lata temu tym autem, to pewnie do dzisiaj nie ujawniłby się problem z zaworem EGR. Auto gasło i telepało się w czasie jazdy, nie udawało się go odpalić. Serwis zaślepił EGR, wgrał mu nowy program i główne problemy minęły. Ale pozostał jeden temat, który był odkąd pamiętam i który mnie denerwuje dość mocno. Otóż kiedy jadąc trzyma się stałą prędkość auto po chwili zaczyna trochę szarpać. Nie jest to tak widoczne zjawisko jak przy walniętym zaworze EGR,ale jednak da się wyczuć. Kiedy odejmie się gaz wytracając prędkość i potem ponownie doda to następuje takie charakterystyczne "bujnięcie" silnikiem przy dodaniu gazu. Jak się odejmie to znowu szarpnie i tak dalej. Generalnie jest mało precyzyjne/kulturalne dodawanie i odejmowanie gazu. Wykluczam wszelkie poduszki pod silnikiem (ten samochód nawet po dobrych dziurach chyba nie jechał nigdy) i czynniki typu "ciężka noga", bo z innymi autami nie mam problemów i udaje mi się jeździć bez szarpania przy dodawaniu/odejmowaniu gazu.
Czy Wasze Astry benzynowe też takie czułe są i taka ich uroda? Zastanawiam się, czy to jakiś defekt tego egzemplarza,czy ten typ tak ma i już. Pewnie nie wszyscy załapią po moim opisie o co biega,ale Ci bardziej wyczuleni na takie rzeczy znajdą może analogie do swoich aut.

kokosz_mk

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 20 mar 2008, 9:41
Imię: Michał
Auto: Opel Astra H
Silnik: 1.7 DTH
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kokosz_mk »

Witam.
W mojej astrze występuje podobny objaw. Jak silnik jest zimny to autko przyspiesza bardzo płynnie i zbiera się z niskich obrotów. Po rozgrzaniu silnika przy dodawaniu gazu jakby brakowało mu mocy i lekko szarpie. Czasem szarpie również gdy hamuję silnikiem. Nie zaślepiałem jeszcze EGR bo zastanawiam się czy to jest to. Wymieniłem świeczki, filtr paliwa i nic nie dało??? Także również zaczekam na jakieś mądre pomysły.
pozdrawiam

corter

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 08 kwie 2008, 21:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: corter »

No właśnie zauważyłem, że po rozgrzaniu się nasila to zjawisko. Błędów nie wykazuje, bo był w serwisie i do niczego poza EGR się nie czepiali.

ODPOWIEDZ