Problem ze spryskiwaczami przedniej szyby

kaes

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2008, 21:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Problem ze spryskiwaczami przedniej szyby

#1

Nieprzeczytany post autor: kaes »

Witam! Problem polega na tym że mimo że zbiormiczek pełny to trzeba kilka razy podpompować manetką żeby wogóle zaczęło coś pryskać na szybe. a jak już pryska to strasznie słabo. Pompę słychać nawet wydaje mi się ze zbyt głośno ale moze w astrach chodzą głośno. Co to może być? Pompa od sprysków pada? Za słabe ciśnienie? Gdzie szukać przyczyny? Dzięki z góry za wszelkie info.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

płyn się cofa na zaworku zwrotnym w pompce pewnie :D

rozwiązanie to założyć nową pompkę albo założyć dodatkowy zaworek zwrotny

choć dobrze by było upewnić się gdzie oryginalnie jest zaworek zwrotny w astrze g ale zdaje mi się że jest wbudowany w pompce

[ Dodano: 2008-04-10, 19:18 ]

np coś takiego
[External Link Removed for Guests]

kaes

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2008, 21:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kaes »

dzieki. pewnie to bedzie to. a powiedz mi jeszcze gdzie najlepiej zamontować ten zaworek? blisko dyszy sprysków czy pompki a moze to obojętne?

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

Najlepiej blisko pompki. Wtedy na całej długości wężyka będzie płyn.
[External Link Removed for Guests]

kaes

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2008, 21:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kaes »

Witam ponownie. Zaopatrzyłem się w identyczny zaworek jak w linku podanym przez JOszi.W długi weekend pobawie się w montaż i tu pytanie do was: czy trzeba ściągać zderzak? czy moze wystarczy ze ściągne plaskikowe nadkole? Jesli nadkole to w jakie klucze się zaopatrzyć bo zderzak to już wiem mniej więcej co i jak. No i jeszcze jedno pytanie do rysunku poniżej: Od pompki zarówno z jednej jak i z drugiej strony odchodzi wężyk. Na który z nich założyć zaworek bo pewnie któryś jest od sprysków szyby przedniej a któryś od tylnej. Dobrze myśle? Zależy mi tylko na spryskach przednich bo tyłu to nie używam raczej więc luz.

[External Link Removed for Guests]

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

Tam jest ogólnie ciężki dostęp. Najlepiej jest odkręcić zbiorniczek. Żeby go odkręcić musisz ściągnąć zderzak. Żeby ściągnąć nadkole to tak, czy tak musisz powykręcać śruby mocujące zderzak z lewej strony. Nadkole trzyma się również na spinkach, które działają jak kołki rozporowe. Żeby je wyjąć musisz wcisnąć bolec, który jest w spince do środka, a później wciągnąć ją (najlepiej) śrubokrętem. Co do wężyków to nie wiem, który idzie na przód, a który na tył. Ale to już łatwo sprawdzisz.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ