Klima - przewód odprowadzający wilgoć

Gość

Klima - przewód odprowadzający wilgoć

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam,

Jak w temacie. Astra G 2.0. Gdzie zlokalizowany jest wężyk odprowadzający wilgoć z parownika? Chcę kupić odgrzybiacz, którego końcówkę trzeba wsunąć w ten wężyk, by odgrzybiacz dotarł do samego parownika.

Z góry dzięki za pomoc.

Sebastian

mati83

#2

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

Wyjmij schowek od strony pasażera, potem wyjmij filtr p/pyłkowy i za filtrem znajdziesz to czego szukasz... :mrgreen:

ice

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 09 mar 2008, 18:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: ice »

sebix, a nie lepiej odgrzybic przez kanały środkowe nawiewu :?: bo przez odpływ raczej nie dojdziesz go góry parownika :(
ASTRA albo ASTRA, albo nic...
[External Link Removed for Guests]
Moja Asterka [External Link Removed for Guests]

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Lepiej i wygodnie przez kratki, ale w instrukcji odgrzybiania tym srodkiem napisane jest, że należy włożyć końcówkę w ten przewód odprowadzający wilgoć i tam rozpylić środek grzybobójczy.

[ Dodano: 2008-04-13, 20:14 ]
Myślę o tym żeby kupić, stąd moje pytanie...
[External Link Removed for Guests]

ice

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 09 mar 2008, 18:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: ice »

sebix, pracowałem przez 3 lata w sewisie klimy i stosowalismy Wurth ale nie przez odpływ, wyjscie z parownika jest pod katem 90 na scianie grodziowej i trzeba zrobić to z kanału a ten wężyk był troche za krótki zeby w dobrym miejscu rozpylić preparat by dostał sie na cały parownik :/ wiec czasem zdejmowalismy panel wyciąglismy kratki nawiewowe i rozpylalismy srodek większośc osób nie wracało :m
ASTRA albo ASTRA, albo nic...
[External Link Removed for Guests]
Moja Asterka [External Link Removed for Guests]

mati83

#6

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

ice81, ja w lutym robiłem przegląd klimy w Auto Klima Śląski w Mikołowie i gość mi odgrzybiał właśnie wyjmująć filtr p/pyłkowy i tam dawał tą piankę... czy coś tam tez Wurth'a. Jakis tydzień temu cały dzień padało a ja załatwiałem sprawy na mieście i cały dzień spędziłem w aucie. Z czasem zaczęły mi parować szyby - włączyłem klime i spokój, po jakims czasie znowu... i tak w kółko tak że musiałem jeździć prawie cały czas na włączonej klimie.
Teraz w suche dni gdy wsiadam do auto, przekręcam stacyjke i załącza sie nawiew na szybe, przednia szyba w momencie zaczyna parować i musze właczać klimę... Dodam, że gdy klima jest wyłączona podczas jazdy a chodzi sam nawiem z kratek wydobywa sie zapach takiej wilgoci...

O co tu kaman?? :shock:

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

ice81, więc co mi radzisz? Nie chcę rozbierać konsoli i demontować kratek... Nie idzie tego zrobić w mniej inwazyjny sposób, ale równie skuteczny? Tak w ogóle to dobry jest ten środek?

ice

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 09 mar 2008, 18:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: ice »

mati83, wiesz co jest pare mozliwosci :/ kiedy wymieniałes filtr przeciwpyłkowy :?:

[ Dodano: 2008-04-14, 20:03 ]
sebix, srodek jest dobry sam w sobie no ale jest ale :/ te rozpylenie srodka jest słabe :/ najlepsze efekty gdy robilismy to kompresorem tak jakbys malował :mrgreen: ale ja bym zrobił to przez srodkowy nawiew i przez wejscie od filtra przeciwpyłkowego :m

[ Dodano: 2008-04-14, 20:05 ]
mati83, bo koles ci mogł odgrzybic ale nie wymienił filtra :(
ASTRA albo ASTRA, albo nic...
[External Link Removed for Guests]
Moja Asterka [External Link Removed for Guests]

mati83

#9

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

Koleś filtra nie wymienił, a powinien? :shock:
Filtr wymieniałem w listopadzie ub. r. Mnie zastanawia skąd ten zapach wilgoci... Od paru dni jest wszystko ok, bo jest ciepło, zobacze jak będzie jak trochę popada...

ODPOWIEDZ