skrzypienie z przodu auta

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

skrzypienie z przodu auta

#1

Nieprzeczytany post autor: koralm »

dzis zaczelo mi cos skrzypiec z przodu podczas jazdy, dzwiek ciezko opisac, cos pomiedzy "piszczeniem suchej trawy" a skrzypieniem z lodowki.
mysalem ze to klima, ale z wylaczona tez skrzypi, rozne predkoski nawiewu i to samo.

objawy pojawiaja sie przy predkosci od 80km/h w gore. gdzie mozna szukac przyczyny?

eon

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2008, 9:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: eon »

Jeśli zależne jest to tylko od prędkości, stawiał bym na zawieszenie ale co dokładnie, trudno mi określić :/

Zobacz tez podwozie czy coś się nie poluzowało (może jakaś osłona), co może powodować przy podmuchach powietrza - większej prędkości, niepokojące dzwięki .
pozdro !
EON

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: koralm »

no wlasnie robia mi tuleje stabilizatorow i sworznie wahaczy na przodzie, a co do prykania to mechanior powiedzial ze to jakas guma...

[ Dodano: 2008-05-21, 21:14 ]
no to namierzony problem :)

dookola grilla w masce szla uszczelka (nie wiem po co), ta wlasnie uszczelka ulegla przerwaniu i przy wyzszach predkosciach robila tyle halasu. wyszlo to przez przypadek jak jechalem na wczasy (wyrwalem po 20cm w kazda strone tej uszczelki i z glowy)...
UNO 0,9 --> Astra G 2.0 DTI --> Octavia 1,9 TDI --> Vectra B 2,0 -- > Astra G 1,7 DTI

ODPOWIEDZ