Odgłos "huczenia" przy hamowaniu

wjmail

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 07 mar 2008, 13:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łaziska Górne
Wdzięczny: 1 raz
Kontakt:

Odgłos "huczenia" przy hamowaniu

#1

Nieprzeczytany post autor: wjmail »

Witam.
Od miesiaca mam Astre G 1.4 16v z 2004r. Mam z nia tylko jeden problem - przy hamowaniu na zimnych hamulcach slychac w kabinie odglos huczenia (jakby gluche tarcie metalu - po kilku hamowaniach dzwiek zanika). Zglosilem reklamacje do sprzedawcy (komis przy salonie Opla - maja tez pod jednym dachem ASO) - wymienili tarcze i klocki i... huczenie nie ustapilo. Po ponownej reklamacji przejechal sie ze mna mechanik z ASO - jak uslyszal ten dzwiek, to stwierdzil, ze to czesta przyczyna reklamacji nawet z nowych Asterek i, ze "ten typ tak ma" i to nie jest usterka. Pokazal mi nowy beben hamulcowy i tlumaczyl, ze rowek w bebnie jest fabrycznie bardzo dopasowany i po pewnym czasie, szczegolnie w mokre dni zbiera sie tam syf i korozja i wlasnie to jest przyczyna tego odglosu - jednym slowem nie ma sensu tego ruszac bo za jakis czas bedzie to samo. I tutaj mam pytanie do Was - czy Wy rowniez macie taki problem ze swoimi Asterkami, czy jednak cos jest nie tak i trzeba wymienic bebny? Pozdrawiam.

graba

Astro-maniak
Posty: 770
Rejestracja: 26 maja 2007, 17:16
Imię: Piotrek
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#2

Nieprzeczytany post autor: graba »

Miałem Asterke 1.4 16v z 2006 roku i miałem tak samo. Jak hamulce były zimne to też troszkę huczaly tak jakby się już np. klocki w hamulcach skończyły. Jak się pary razy zahamowało to przestały hałasowac. Także ten typ tak ma.
Jeżeli trzeci dzień z kolei nie chce ci się pracować, to znaczy, że już środa ;)

ODPOWIEDZ