Parowanie i smrodek po wyłączeniu klimy?

markor

Astro-maniak
Posty: 186
Rejestracja: 24 lis 2007, 9:54
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan
Silnik: x20xev
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: markor »

Kristof pisze:Witam, a jeśli auta Astry bez klimy posiadają też filtr przeciwpyłkowy czy kabinowy?
auta bez klimy mają filtr przeciwpyłkowy(kabinowy) zwykly a z klimą powinny mieć filtr przeciwpyłkowy(kabinowy) węglowy
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 5195

#12

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

markor pisze:Kristof napisał/a:
Witam, a jeśli auta Astry bez klimy posiadają też filtr przeciwpyłkowy czy kabinowy?

auta bez klimy mają filtr przeciwpyłkowy(kabinowy) zwykly a z klimą powinny mieć filtr przeciwpyłkowy(kabinowy) wę
markor, to dlaczego w katalogach fitrów, załóżmy do efki występuje tylko jeden rodzaj filtra o symbolu K1000?? Nie ma żadnego rozgraniczenia na samochody z klimą i bez... Jak masz w swoim samochodzie ten węglowy to zapodaj foto, bo jestem ciekawy jak to wygląda.

Kristof

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 gru 2007, 20:36
Imię: krzysztof
Auto: Astra G
Silnik: 1,4 16V
Województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice

#13

Nieprzeczytany post autor: Kristof »

Witam własnieodkręciłem schowek, i tam nie ma czegoś takiego jak filtr kabinowy w kolorze białym i prostokątnym tam jest tylko silnik i wentylator w kształcie małej beczki do tego nałożone gąbką. Czy ja dobrze rozumiem? przypominam że nie mam klimy. :) :shock:

markor

Astro-maniak
Posty: 186
Rejestracja: 24 lis 2007, 9:54
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan
Silnik: x20xev
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: markor »

miikii83 pisze:markor, to dlaczego w katalogach fitrów, załóżmy do efki występuje tylko jeden rodzaj filtra o symbolu K1000?? Nie ma żadnego rozgraniczenia na samochody z klimą i bez... Jak masz w swoim samochodzie ten węglowy to zapodaj foto, bo jestem ciekawy jak to wygląda.
Jaki mam u siebie to nie wiem-bo jeszcze nie wymienialem:) węglowe to z wyglądu to samo tylko troche takie bardziej szare są-niby pokryte tym aktywnym węglem co jest niby polecane do aut a klimą, bardziej oczyszca czy coś...Taki filtr jest pare zl droższy, w sumie sie zastanawiam też czy ten węgiel coś daje?? Może wypowie sie ktoś kto sie na tym zna? jak wyglada to masz np tutaj [External Link Removed for Guests]
W sumie sie zastanawiam, czy nie lepiej kupic tańczy i częściej wymieniać niż droższy(węglowy)....
Ostatnio zmieniony 16 cze 2008, 12:29 przez markor, łącznie zmieniany 1 raz.

mati83

#15

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

Kristof, jest na pewno! Po lewej stronie ustawiona pionowo będzie obudowa tego filtra. Takie czarne plastikowe pudełeczko. Musisz odpiąć spinki albo odkręcić śrubki, w zależności co będzie, otworzyć tą obudowę i wyjąć filtr... Włala!!! ;) :mrgreen:

Usunięty użytkownik 5195

#16

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

markor, jak dla mnie z tym filtrem węglowym to ściema. Wiadomo przecież,że aktywny węgiel pochłania wilgoć, ale napewno nie da rady tego zrobić z takimi masami powietrza jakie wpadają do kabiny. Tak czy inaczej Kristof, napewno masz filtr w samochodzie, a nawet jak nie masz, to masz na niego miejsce (może ktoś kiedyś wyciągnął i w ogóle nie zakładał??)

Gość

#17

Nieprzeczytany post autor: Gość »

miikii83 pisze:markor, jak dla mnie z tym filtrem węglowym to ściema
Zgadzam się z przedmówcą. Koledzy filtr węglowy oprócz właściwości normalnego filtra, nie przepuszcza także bakterii. Tylko teraz żeby nie przepuszczał bakterii musiałby zostać zamontowany w super szczelną uszczelkę. Niech ktoś mi powie że ma chociaż namiastkę uszczelki w obudowie filtra to mu sam kupie taki filtr ;)
Nie dajcie się nabierać koledzy, węglowy to wielka ściema marketingowa. Regularnie (tj. 2 razy do roku wymieniany zwykly filtr pyłkowy + klima raz na dwa lata odgrzybianie i uzupelnianie i u mnie nic nie smiedzi.
Pozdro

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: art »

U mnie też klima nie śmierdzi kiedy chodzi. Dlatego pytam dalej jak w temacie. :/
Astra G 1.6 16V Caravan

Rhaaziel

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 18 lip 2007, 11:50
Imię: Przemek
Auto: Astra G (3D)
Silnik: X16SZR
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tychy

#19

Nieprzeczytany post autor: Rhaaziel »

No właśnie, zgadzam się z przedmówcą, u mnie też nie smierdzi w czasie kiedy klima działa tylko po jej wyłączeniu.

Filtr mam wymieniony, klime świeżo (w maju) nabitą i odgrzybioną.

Kompletnie nie wiem co robić :evil:
NIE ODMAWIAJ SOBIE NICZEGO :)
---------------------------------------
Oplomaniak = Astra G + Zafira B + Corsa D

markor

Astro-maniak
Posty: 186
Rejestracja: 24 lis 2007, 9:54
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan
Silnik: x20xev
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: markor »

może masz gdzieś wilgoć....
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ