Parowanie i smrodek po wyłączeniu klimy?

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Parowanie i smrodek po wyłączeniu klimy?

#1

Nieprzeczytany post autor: art »

Witam. Mam pytanko, po wyłączeniu klimy po 3-4 minutach zaczyna parować szyba przednia i na chwile zalatuje nie świeże powietrze, po minucie ,dwóch przechodzi. :/ Nie ma parowania i delikatnego zmienionego zapachu przy włączonym samym nawiewie, jak i przy włączonej klimie, tylko pojawia sie chwile po wyłączeniu klimy. - Co to jest ? Zapchał sie jakiś odpływ od parownika czy co? :shock:

[ Dodano: 2008-04-15, 08:16 ]
Koledzy nie dajecie odpowiedzi bo pytanie za trudne? Czy tak banalne? Ja nawet nie wiem gdzie jest ten parownik? Proszę pomóżcie mi ustalić co jest przyczyną takiej sytuacji, bo nie chciałbym zagrzybić sobie instalacji, a może już to zrobiłem. Pozdrawiam ,,art.,, :?

[ Dodano: 2008-04-17, 08:46 ]
Pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi.
Astra G 1.6 16V Caravan

Thor

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 21 cze 2007, 8:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Thor »

Przy deszczowej pogodzie parowanie szyb po wyłączeniu klimy to norma. Co do zapachu ,to proponawałbym odgrzybienie instalacji i wymianę filtra przeciwpyłkowego.

epo85

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 09 lut 2007, 15:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydzia
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: epo85 »

Na bank trzeba wymienic filtr przeciwpyłkowy astry maja to do siebie ze widac kiedy filtr nadaje sie do wymieny<parowanie szyb> smrodek tez od filtra ale radze tez dac klime na odgrzybianie koło 100zł to powinno kosztować afiltr sam 50 dyszek

bulkatom

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 02 cze 2008, 15:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: bulkatom »

Heja,

u mnie nie paruje, bo lato jest, ale rzeczywiście po wyłaczeniu klimy coś zalatuje. Klima była odgrzybiana (czy można odgrzybić nieprawidłowo?).
Jeśłi odgrzybili dobrze, to zostaje filtr. Jak się do tego zabrać? Można samodzielnie, czy lepiej komuś to zlecić?
Czy Astra będzie się spisywała tak dobrze jak Polo?

Tomek1762

Astro-maniak
Posty: 1626
Rejestracja: 24 sty 2008, 20:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Tomek1762 »

bulkatom, Jak chodzi o filtr pyłkowy to spokojnie sobie sam poradzisz.

Odkrecasz schowek i po lewej stronie masz takie trzy srubki. Odkręcasz je wyjmujesz filtr i gotowe. Potem to samo tylko w odwrotnej kolejnosci. :)
ŚMIERĆ JEZDZI SZYBKO -
DLATEGO TRZEBA BYĆ SZYBSZYM OD ŚMIERCI :d

Bobby

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 20 maja 2008, 6:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Bobby »

Do odgrzybiania słuzy to [External Link Removed for Guests] ja tym robilem i jest lux. Wlaczasz klime i obieg zamkniety powietrza, zamykasz szyby wciskasz spray do zablokowania i ustawiasz go w samochodzie (najlepiej pod schowkiem bo tam zasysane jest powietrze) i zostawiasz samochod na jakies 30 min i to wszystko a za przeciwpylkowy zaplacilem 32 PLN Tylko ze sa dwa rodzaje przeciwpylkowego do Astry (oba w takiej samej cenie) wiec lepiej wyjąć ten co masz i dopiero jechac do sklepu kupic taki sam.
Lubię wypić piwko, góra dwa ... ewentualnie siedem.

bulkatom

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 02 cze 2008, 15:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: bulkatom »

Wymieniłem filtr (wyjęty nie sprawiał wrażenia zużytego (chyba, że tego nie widać na oko))

Smrodek nadal się pojawia ;-(
Czy Astra będzie się spisywała tak dobrze jak Polo?

Kristof

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 gru 2007, 20:36
Imię: krzysztof
Auto: Astra G
Silnik: 1,4 16V
Województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice

#8

Nieprzeczytany post autor: Kristof »

Witam, a jeśli auta Astry bez klimy posiadają też filtr przeciwpyłkowy czy kabinowy? Jeśli tak, to chyba jest w schowku po stronie pasażera? Proszę o odpowiedź.

szymik

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: szymik »

Jest, ale nie w schowku po stronie pasażera, ale za schowkiem posażera :)

Usunięty użytkownik 5195

#10

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

bulkatom pisze:u mnie nie paruje, bo lato jest, ale rzeczywiście po wyłaczeniu klimy coś zalatuje. Klima była odgrzybiana (czy można odgrzybić nieprawidłowo?).
Nie chodzi o nieprawidłowe odgrzybianie, tylko o to, że jak jest naprawdę mocno klimatyzacja zagrzybione to nie pomoże jednorazowe odgrzybienie, po pewnym czasie trzeba jechać raz jeszcze na dokładnie to samo i wtedy opiero będzie OK :)
Kristof pisze:Witam, a jeśli auta Astry bez klimy posiadają też filtr przeciwpyłkowy czy kabinowy?
Filtr przeciwpyłkowy to to samo co filtr kabinowy. Inna nazwa na filrt, który oczyszcza powietrze wędrujące z zewnątrz do wewnątrz naszego samochodu :mrgreen:

ODPOWIEDZ