Parowanie i smrodek po wyłączeniu klimy?

rostex

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 25 lut 2008, 21:46
Imię: Mateusz
Auto: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: rostex »

U mnie tez smierdzialo po wylaczeniu klimy. Zajrzalem dzis do filtra a tam kupka lisci. Wyciagnalem filtr, przedmuchalem i odkurzylem go, oraz dokladnie odkurzylem obudowe samego filta przy wlaczonym wentylatorze. Troche kurzu i lisci jeszcze wylecialo. Jesli robiliscie to samo i nadal smierdzi z nawiewow to trzeba ten specyfik od odgrzybiania puscic bez filtra w obieg przez wentylator. Tylko pamietajce aby nie bylo nikogo w srodku auta w czasie dezynfekcji.
A jesli to wszystko nie pomoze, to tylko odgrzybianie ozonem pozostaje, koszt ok. 70 zl.

Awatar użytkownika
piotrek_m

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2008, 0:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: piotrek_m »

Witam
Przyznam iz mam to samo, co kolega, chwile po wlaczeniu kilmy wlatuje malo przyjemny zapach, gdy pracuje zadnego zapachu juz nie ma. Natomiast po wylaczeniu klimy chwile czuc znowu ten sam zapach.
Dodam ze samochod ma niecale 4 miesiace (produkcja z kwietnia tego roku) wiec dziwne zeby zdazyla sie zagrzynic tym bardziej ze efekt jest od samego poczatku taki sam.
Przyaznam iz nie bardzo mam czas na podjechanie do Opla, ale pewnie za dwa trzy miesiace przyjdzie pierwszy przeglad po 30 tysiach wiec wtedy napewno zglosze problema.
Do tego czasu, albo znajde powod ktory mnie zmusi do jazdy do ASO, albo wytrzymam :)
Obrazek
ile pali Twoja astra ??Moja 1,7CDTi[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ