Problem z temperaturą!

Gość

Problem z temperaturą!

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam
Mam pytanie może ktoś się orietuje, niedawno kupiłem astre G 1,6 16V X16XEL Sportive i mam mały problem mianowicie moja wskazówka od temperatury niemal cały czas wskazuje 0C, nie wiem o co chodzi, zmieniłem czujnik temp, zmieniłem termostat, a wskazówka jak leżała tak leży, czasami się podniesie w korku, ale to też rzadko ostatnio się nawet pokusiłem żenby sprawdzić kable przy liczniku, ale wszystko ok. Liczę na waszą pomoc:P

Michal

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 11 cze 2007, 18:42
Auto: Astra H, G
Silnik: z19dth i z22se
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Michal »

U mnie podnosi sie dopiero poprzejechaniu okolo 5km-8km w zaleznosci od obecnych temperatur

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Tylko widzisz u mnie się wogóle nie podnosi nawet po przejechaniu 250km, tak pisałem czasami w korku, ale to tez nie zawsze:/

cinekvip

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 19 lis 2007, 20:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: cinekvip »

tez mi sie nie podnosi :|

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

A robiłeś coś z tym?

cinekvip

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 19 lis 2007, 20:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: cinekvip »

tylko raz widzialem zeby sie troche podnioslo a tak to wcale. nie wiem co wymienic termostat czy czujnik temperatury??

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Zacznij od czujnika bo tańszy, a jak nie pomoże to termostat:) Chociaż skoro wogóle Ci się nie podnosi, to jestem prawie pewny, że czujnik, przy termostacie by Ci skakała na postoju, a pozatym zobacz na zimnym silniku, czy najpierw nagrzewa Ci się rura od dużego obiegu chłodzenia (ta co odchodzi od termostatu), czy od małego.

wjmail

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 07 mar 2008, 13:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łaziska Górne
Wdzięczny: 1 raz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: wjmail »

kopara pisze:Witam
Mam pytanie może ktoś się orietuje, niedawno kupiłem astre G 1,6 16V X16XEL Sportive i mam mały problem mianowicie moja wskazówka od temperatury niemal cały czas wskazuje 0C, nie wiem o co chodzi, zmieniłem czujnik temp, zmieniłem termostat, a wskazówka jak leżała tak leży, czasami się podniesie w korku, ale to też rzadko ostatnio się nawet pokusiłem żenby sprawdzić kable przy liczniku, ale wszystko ok. Liczę na waszą pomoc:P
Mnie to wyglada na trefny termostat (wzrost temperatury na postoju), nawet nowe potrafią być wadliwe.

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dziś ma do mnie dojść nowy termostat... Zobaczymy może się uda jak zmienię to napiszę. Tylko tym razem ruszyłem głową i zamiast wydawać 140zl na termostat z obudową zamówiłem sam wkład za 45zł:)

ODPOWIEDZ