obsada/podstawa Mcphersona

Tommy

Astro-maniak
Posty: 473
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:23
Imię: Tommy
Auto: Opel Astra H (hatchback)
Silnik: 1,6 16V 115KM/A16XER
Województwo: mazowieckie

obsada/podstawa Mcphersona

#1

Nieprzeczytany post autor: Tommy »

mam do Was pytanie. Jakis czas temu byłem na przeglądzie w ASO i mechanik stwierdził ze powinienem wymienić obsadę Mcphersona na prawym przodzie. (cos co trzyma kolumne mcphgersona u góry). Po podniesieniu auta na podnosniku mechanik złapal za koło i przy uzyciu siły pokazał mi jak cale prawe kolo z kolumna rusza sie wewnatrz i na zewnatrz auta.Drugie kolo bylo ok. Inny mechanik powiedzial mi ze wszystko jest ok i mam jeszcze tego nie ruszac. Ostatnio zauwazylem podczas jazdy ze auto zachowuje sie jak łodka...jakby bujalo sie na boki - szczegolnie w koleinach. czy to moze byc to wina podstawy mcphersona? mial ktos podobny problem? na co zwrocic uwagę? z góry dziękuję za odpowiedzi. pozdr, Tomy

eon

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2008, 9:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: eon »

U mnie również stwierdzono że poduszki i łożyska Mcpersonów są do wymiany.
Objawia się to u mnie lekkimi drganiami przy dużych prędkościach (pow 130 km/h) oraz sporadycznymi drgnięciami kierownicy podczas gwałtownego hamowania i skręcania kół podczas bardzo wolnej jazdy.
pozdro !
EON

Czelus

Astro-maniak
Posty: 1129
Rejestracja: 02 sty 2007, 19:09
Imię: Łukasz
Auto: chrysler 300M
Silnik: 2,7
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia-Cisowa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Czelus »

u mnie poduszki mc persona przy bardzo wolnej jezdzie pukaja na dziurach a przy szybkiej to dosyc glosno ale nie jest wcale takie mocne uderzenie
mam zamiar w czerwcu robic autko juz na 100%

Tommy

Astro-maniak
Posty: 473
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:23
Imię: Tommy
Auto: Opel Astra H (hatchback)
Silnik: 1,6 16V 115KM/A16XER
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: Tommy »

ale czy ktos ma u siebie podobne objawy ze podczas jazdy auto zachowuje sie jak łodka...jakby bujalo sie na boki - szczegolnie w koleinach. czy to moze byc to wina podstawy mcphersona? mial ktos podobny problem? na co zwrocic uwagę? z góry dziękuję za odpowiedzi. pozdr, Tommy

hans7

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: hans7 »

Koledzy ostatnio miałem problem nikt z mechaników niewiedział co jest grane, autem bujało na postoju nawet tylna oś stała sie skrętna, ale głównym objawem było to że jak skręcałem kierką to chałasowało jak "stara łajba na morzu", wreszcie pojechałem do speca od opli, zdjagnozował łożysko na Mcphersonie, zrobił, zapłaciłem 100 PLN i jest super, a inni kcieli mi wyciągać silnik i listwe na przekładni kierowniczej naprawiać!

madaa

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 28 mar 2008, 21:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: madaa »

Ja dzisiaj wymieniłem poduszki objaw jest taki że trzepie kierą jak przy źle wyważonych kołach plus pływa w koleinach
koszt to 25 zł za sztukę plus 100 zł wymiana obu
polecam zrobić jak najszybciej u mnie rżneło opony przez to
pozdrawiam
madaa
Teraz mam dwie, jedna z Bawarii druga z Gliwic

Tommy

Astro-maniak
Posty: 473
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:23
Imię: Tommy
Auto: Opel Astra H (hatchback)
Silnik: 1,6 16V 115KM/A16XER
Województwo: mazowieckie

#7

Nieprzeczytany post autor: Tommy »

poszukuję w ŁODZI sprawdzonego warsztatu/stacji diagnostycznej ktora ustawia zbiezność oraz kąt kół. Z góry dziękuję za informację.pozdr, Tommy

ODPOWIEDZ