padajace sprzeglo w ASTRZE G

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

padajace sprzeglo w ASTRZE G

#1

Nieprzeczytany post autor: koralm »

od kilku dni jak naciskam pedal sprzegla to przez kawalek nacisku, zaczynaja sie wydobywac metaliczne stukania. jak docisne sprzeglo to nic nie slychac.

no i diagnoza - zmiana sprzegla... :(

Co do oryginalu to chyba podziekuje, no i mam propozycje na drozszy zamiennik. Ale szukajac w necie natknalem sie na firme regenerujaca sprzegla... czy warto sie w takie cos bawic?? czy lepiej kupic nowe (nawet zamienne).??

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ja bym się nie bawił w regenerację sprzęgła, fakt jest taniej, bo koszt pewnie zamknąłby się w kwocie max 300zł, natomiast nowe kosztuje jakieś 600zł, różnica jest duża ale co do jakości to na pewno nowe wytrzyma dłużej, przynajmniej ja tak sądzę. Ja bym brał nowe.

Koji

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 17 mar 2008, 18:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Koji »

nowe chyba do F :D bo ostatnio jak sie pytalem o wymiane sprzegla do G to koles pojechal 1200 :D( a napewno 2x wiecej marzy nie mial) wiec tak mysle od 1k sie ceny zaczynaja :D oczywiscie z wymiana :D nom chyba ze ktos sobi e sam wymieni :D
We can do everything
We will make it

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Koji pisze:nowe chyba do F :D bo ostatnio jak sie pytalem o wymiane sprzegla do G to koles pojechal 1200 :D ( a napewno 2x wiecej marzy nie mial) wiec tak mysle od 1k sie ceny zaczynaja :D oczywiscie z wymiana :D nom chyba ze ktos sobi e sam wymieni
Ten facet to chyba z ASO był, bo tam rzeczywiście takie ceny wysokie mają. Kompletne sprzęgło Valeo do AG 2.0 diesel, kosztuje na allegro w granicach 600-650 zł.

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

nie ma sensu, wstawisz regenerowane i możesz mieć skuche po paru tysiącach, ja czarodziejom nie ufam. U mnie w mieście jest firma regenerująca sprzęgła - widziałem jak to robią, możesz trafić na dobry wypust ale jest duże prawdopodobieństwo, że wstawisz badziewie więc zainwestuj w nowe i będziesz miał spokój:))

lukas_piotr

Astro-maniak
Posty: 138
Rejestracja: 17 lis 2007, 21:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: lukas_piotr »

koralm pisze:od kilku dni jak naciskam pedal sprzegla to przez kawalek nacisku, zaczynaja sie wydobywac metaliczne stukania. jak docisne sprzeglo to nic nie slychac.

no i diagnoza - zmiana sprzegla... :(

Co do oryginalu to chyba podziekuje, no i mam propozycje na drozszy zamiennik. Ale szukajac w necie natknalem sie na firme regenerujaca sprzegla... czy warto sie w takie cos bawic?? czy lepiej kupic nowe (nawet zamienne).??
Wiesz co...
Mam to samo, tylko u mnie jak się puści to stuka. I dodam że nie za każdym razem. Za namową znajomych, którzy twierdzili że równie dobrze może to być tylko i wyłącznie urwana sprężynka z docisku... i wobec tego że nie ma innych objawów - sprzęgło trzyma jak szalone..
Staram się nie zauważać stuków od 10tys. km.. .. jakieś pół roku. Podjąłem decyzję że jeżdżę, a wymienię dopiero jak się rozpadnie, co też nastąpi z uprzednimi objawami.
Hatori Hanso!

Koji

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 17 mar 2008, 18:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Koji »

:D nom i dobre podejscie :D tak Ci powie kazdy szanujacy sie mechanik :D - jezdzic az padnie :D
We can do everything
We will make it

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

w nexii z 1995 też jak wcisnąłem sprzęgło to łomotało coś i czuć było drgania na pedale ale pitoliłem to bo działało.
Myślę jednak, że w asi g nie warto tego bagatelizować bo na pewno odbije się to na czymś i w konsekwencji wydatki mogą być większe, szkoda auta i portfela.

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: koralm »

co do sprzegla to jest koszt okolo 1200-1300 za Sachsa, co do ASO to tam cena zaczyna sie od 2000zl. + robocizna. oczywiscie mozna kupic taniej np. valeo albo LUKa :) Jak wstawiac to cos na czym sie pojezdzi.

a cena 650zl to chyba cena tarczy i docisku bo jest jescze wysprzeglik ktory kosztuje drugie tyle :)
UNO 0,9 --> Astra G 2.0 DTI --> Octavia 1,9 TDI --> Vectra B 2,0 -- > Astra G 1,7 DTI

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

eeee tam jak dobrze poszukasz to znajdziesz dobre za 300 - 400 zł a wysprzęglik za 200
trza się rozejrzeć:)))
lukasa czy valeo to śmiało można kupić:)))
a ty tam masz jeszcze koło zamachowe?

[ Dodano: 2008-04-20, 11:35 ]
[External Link Removed for Guests]

tu masz sachsa do nieco innego silnika ale sądze że do twojego nie jest droższe myślę, że 1200 to przesada:)))

[ Dodano: 2008-04-20, 11:39 ]
a tu znalazłem coś dla ciebie

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ