Kilka pytan nowego użytkownika astry G 2.0 DTI

Bojar1980

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 11 kwie 2008, 16:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kilka pytan nowego użytkownika astry G 2.0 DTI

#1

Nieprzeczytany post autor: Bojar1980 »

Witam
Jako że stałem się szczęśliwym posiadaczem asterki II 2.0 DTI mam kilka pytań
1. chodzi o wycieraczki z przodu działa mi tylko jedna sprawdziłem ten pręt łaczący obie wycieraczki wyleciał z ze sworznia i przez to działa tylko jedna a i tak słabo bo jak ją wyłacze to zatrzymuje się np na środku szyby - da sie to jakoś naprawić? ewentualnie jaki jest koszt całego mechanizmu?
2. zawór zwrotny paliwa podobno kosztuje ok 30 zl ale czy można to kupić w dowolnym sklepie motoryzacyjnym czy tylko w ASO? ciężko to wymienić laikowi?
3. profilaktycznie wymienił bym wężyki od podciśnienia bo podobno lubią się przecierać - jaki jest ich koszt?
4. Kontrolka świateł do jazdy dziennej jak włączę to sie nie świeci tak ma być czy może jakaś dioda się spaliła? długie jak się włączy to sie pali kontrolka.
5. od dołu autko jest dosyć wolne tzn ciężko sie wkręca tzn trochę to trwa :) na obroty jak już osiągnie 2 tys to już jedzie ale mam wrażenie że nie czuć tych 101 KM. Tak jest w tych silnikach czy może trzeba coś przeczyścić, wymienić?
Autko demonem prędności nie jest ale za to jakie spalanie 5,9 L /100 km - cos pięknego w porównaniu z moim poprzednim smokiem 16/100 :)

ps ma ktoś może instrukcję obsługi PL nigdzie nie idzie znaleźć na necie tylko na elektrodzie jest zapłaciłem już ściągnąłem a tu masz pliki zepsute :). Jak ktoś ma bardzo bym prosił o podesłanie lub wystawienie na necie żeby można było zassać :)

Asterka II 2000r. 2.0 DTI 101 KM , 159 tys przebiegu
Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-04-21, 18:45 ]
Mam jeszcze jedno pytanie :)
da sie zmienić język w komputerze z niemieckiego na angielski? jest na to jakiś sposób?

kaes

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2008, 21:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kaes »

Odnośnie punktu pierwszego mam ten sam problem. Widocznie wada fabryczna skoro problem się powtarza. Cały mechanizm około 200 zł. ceny z allegro. Mojemu mechanikowi niby ma udać się załatwić sam pręt - nówka sztuka.Z tym że już 3 tygodnie czekam na wiadomość od niego. Mechanik to moj znajomy wiec napewno nie zapomnial ale pewnie nie latwo zamowić sam pręt. Jest kilka wersji mechanizmów ponoć.

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: koralm »

1. co do tego g z kulka to ciezko dostac... nowy mechanizm ok 800zl, zmiennikow nie ma. uzywka ok 250zl ale nie wiadomo w jakim stanie mechanizm... myslalem nad naprawa tego, np. dospawac od dolu duza podkladke tak zeby nie odpadalo ramie.

5. ciezko powiedziec. odpowiem jak odbiore auto z warsztatu :)

i nie chce straszyc, ale autko dorgie w utrzymaniu (cena czesci zabija)
UNO 0,9 --> Astra G 2.0 DTI --> Octavia 1,9 TDI --> Vectra B 2,0 -- > Astra G 1,7 DTI

Bojar1980

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 11 kwie 2008, 16:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Bojar1980 »

faktycznie nie strasz :)
na szczęście mam wszystko wymienione, klocki, tarcze, amorki, sprężyny, piasty zregenerowana pompa, pozostaje tylko ten zaworek i ten mechanizm wycieraczek.

tez sie zastanawiałem nad tym, albo to obspawac od dołu żeby sie nie zsunęło albo żeby coś dospawać zoabczę co powie na to mój mechanik :)
jak nie będzie wyjścia to trzeba będzie kupić nowy tzn sprawny mechanizm :/

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: koralm »

co do straszenia to wlansnie robia mi sprzeglo i kolo dwumasowe/zamachowe czy jak ono tam sie zwie, i uwiez mi nie chcesz znac kosztow :) jak bym wiedzial to bym kupil benzynke :)

przyjemnosc daje tylko pomruk silnika i niskie spalanie....
UNO 0,9 --> Astra G 2.0 DTI --> Octavia 1,9 TDI --> Vectra B 2,0 -- > Astra G 1,7 DTI

ODPOWIEDZ