Dalej gaśnie po wymianie EGR

Gość

Dalej gaśnie po wymianie EGR

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Aiuto!

Jeżdżę Astrą II kombi (Z14XE, 2000 r.), trochę czasu był spokój, a tu nagle auto gaśnie na drodze. Wymieniłem filtry, świece (były słabe) i dalej nic. Ostatnio zapaliła się nawet kontrolka emisji spalin i ukł. elektronicznego, więc pojechałem czym prędzej do stacji. Podłączyłem auto w ASO do komputera i wyszło, że padł EGR.

Wymieniłem. Komp nie wykazał żadnych innych błędów.

Mimo tego samochód dalej szaleje: spadają obroty, szczególnie gdy na światłach zwalniam z dużej prędkości do 0. Czasem gaśnie.

Dziś podjechałem do warsztatu i mechanik profilaktycznie wyczyścił przepustnicę (fleja była :mrgreen: ). Jeżdżę na względnie dobrej benzynie, więc to nie powinien być problem. Cewka też sprawdzona. Mechanik mówi, że najprawdopodobniej to jakaś kompletna drobnostka (styk, czujnik), co dezorganizuje całą jazdę i doprowadza mnie i żonę do szału.

Teraz do głowy mi przyszła jedna myśl, bo samochód gaśnie raczej na nagrzanym silniku i potem ma problemy z odpaleniem. Czy to może być wina złego oleju? Silnik zalany jest 10W40.

Przemek04

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2007, 21:08
Imię: Rysio
Auto: Opel Astra G,
Silnik: Y20DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Przemek04 »

Raczej a nawet napewno nie . Dziwne bo wskazuje że może mieszac przepustnica. Proponuję sprawdzić na techa , bo możesz wymieniac w nieskończonośc i nic nie da , najlepiej z trasy , czyli jak sie dzieje podjechać gdzieś do warsztatu , fakt że trezba zapłacić ale wyjdzie problem i po naprawie jest koniec a tak bedziesz wymieniał wszystko "co może wskazywać ".

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Tech nic nie wykazał, ale problem już rozwiązany. Wystarczył polecony mechanik, który po opisaniu usterki przez telefon domyślił się o co chodzi.

Okazało się, że goście w warsztacie wymienili mi EGR, ale nie przeczyścili wylotu z silnika. Dlatego EGR, mimo że nowy, nie dawał rady.

Teraz jeździ jak trzeba. Choć trochę muli, bo zatankowałem na lewej stacji. :D

Dzięki

ODPOWIEDZ