Znowu ten check engine

siboo

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 30 mar 2008, 13:22
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom - Woźniki
Kontakt:

Znowu ten check engine

#1

Nieprzeczytany post autor: siboo »

Otoz sprawa wyglada tak ze jak kupilem samochod to na zimnym silniku po odpaleniu na chwile sie zalapal check i po ok. 2 min. gasnal, przyczyna to wypalone 3 swiece zarowe, po diagnozie diesel service bosch wykasowal bledy, a po dwoch dniach kolejna niespodzinka, na cieplym silniku zapala sie check (wydaje mi sie ze nikiedy na dziurze) i nie gasnie, auto normalnie jezdzi, trzeba wylaczyc silnik i odpalic i checku nie ma, co to moze byc?

[ Dodano: 2008-04-28, 15:41 ]
Dodam ze mam odciecie zaplonu, moze to ma wlyw na to?

epo85

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 09 lut 2007, 15:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydzia
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: epo85 »

Nic tylko jechac na komputer przyczyn moze byc mnostwo moze byc słynny EGR a moze zupelnie cos innego

mati83

#3

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

siboo, napisz jakie masz oznaczenie silnika. Jeżeli zaczyna się od X, np. X20... to możesz sam zczytać błędy spinaczem!

[ Dodano: 2008-05-04, 16:22 ]
eeee czy Ty masz Diesla czy benzynkę? Jak Diesla to tylko komp, natomiast jeżeli benzynkę (oznaczenie silnika zaczyna się od X) to tu masz małą wskazówkę... [External Link Removed for Guests]

Pozdrawiam!! :mrgreen:

slavo

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 24 paź 2007, 22:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: slavo »

mati83 pisze:siboo, napisz jakie masz oznaczenie silnika. Jeżeli zaczyna się od X, np. X20... to możesz sam zczytać błędy spinaczem!

[ Dodano: 2008-05-04, 16:22 ]
eeee czy Ty masz Diesla czy benzynkę? Jak Diesla to tylko komp, natomiast jeżeli benzynkę (oznaczenie silnika zaczyna się od X) to tu masz małą wskazówkę... [External Link Removed for Guests]

Pozdrawiam!! :mrgreen:
Kolega pisze o diesel bosch service i świecach żarowych więc ma dizla :)

siboo

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 30 mar 2008, 13:22
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom - Woźniki
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: siboo »

No wlasnie ;) mam diesla, no tak na komputer i kolejne 120 zl :/ dodam ze zapala sie po przejechaniu ponad 30 km i nie wiem co robic, chyba sie wstrzymie z tym komputerem skoro auto chodzi normalnie, moze sie powtorze ale ten EGR to gdzie jest? Pozdrawiam

siboo

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 30 mar 2008, 13:22
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom - Woźniki
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: siboo »

Dzieki kondzio wlasnie to sprawdze, tylko ze dopiero w przyszlym tyg :/ a te wezyki to widac z zew. czy sa zapchane albo przetarte czy trzeba je odlaczyc? A jesli je odlacze to trzeba odpowietrzac uklad czy cos takiego? Pozdrawiam

ODPOWIEDZ