Klima - coś cieknie

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

Klima - coś cieknie

#1

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

Siedziałem dzisiaj pod samochodem i zauważyłem, że zaczyna coś ciec z elementu pokazanego na zdjęciu:
[External Link Removed for Guests]
Znajduje się to przy chłodnicy od klimy po lewej stronie, przy tym czymś od nabijania freonu. To może jeszcze foto z góry, żeby było wiadomo o co chodzi:
[External Link Removed for Guests]
I pytania... Co to wogóle jest? Dlaczego cieknie? Co się w tym znajduje? Dodam tylko, że substancja znajdująca się w środku jest pod ciśnieniem.
[External Link Removed for Guests]

mati83

#2

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

W tamtym roku jak wymieniałem chłodnice z klimy miałęm TO SAMO!!! ;) Winowajcą okazał sie oring. Przepuszczał gaz z klimy i jak sie domyslasz w autku mialem za cieplo... ;) Koszt wymiany 3PLN!! :)

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

Na czym polega naprawa? Trzeba wykręcić tylko imbus widoczny od spodu i wymienić?
[External Link Removed for Guests]

mati83

#4

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

Ale wczesniej spuscic gaz z ukladu jezeli wogóle coś tam zostało... ;> Potem tylko wymina tego oringa i... włala;)
Manieq, tylko ja na twoim miejscu oddałbym to do jakiegoś serwisu klimy. Koszt nie powinien być duży a tam powiedzą Ci co dolega na 100%...

Pozdrawiam!!!

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

Płyn, który z tego cieknie wygląda tak:
[External Link Removed for Guests]
Nie jest to na 100% olej silnikowy ani płyn z chłodnicy. Freon to wg gaz więc nie powinien kapać. Są w obiegu klimy jeszcze jakieś płyny? Bo skoro cieknie to pewnie trzeba będzie dolać.
Z serwisem klimy jest mały problem, ponieważ najbliższy jest jakieś 50 km ode mnie. Zajmują się nabijaniem, ale czy naprawą również to nie wiem.
[External Link Removed for Guests]

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: art »

Może sie zrobiło ciepło i wylatuje ci konserwacja z maski? :/
Astra G 1.6 16V Caravan

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

Powyżej tego wszystko jest suche. W piątek jadę do mechanika, przez telefon podał identyczną wersję jak mati83 (opróźnić z freonu, wymienić oring i napełnić freon). Mechanik z ASO opla.
[External Link Removed for Guests]

ice

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 09 mar 2008, 18:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: ice »

Manieq, w obiegu jest tez olej ze spręzarki :m a masz barwnik w układzie :?:
ASTRA albo ASTRA, albo nic...
[External Link Removed for Guests]
Moja Asterka [External Link Removed for Guests]

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

ice pisze:a masz barwnik w układzie :?:
Tzn? Temat klimy jest mi zupełnie obcy, pierwszy raz to przerabiam :oops: Olej w sprężarce uzupełnia się jakoś, bo trochę go wyciekło?
[External Link Removed for Guests]

ice

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 09 mar 2008, 18:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: ice »

Manieq, olej w spręzarce uzupelnia ci w serwisie klimy poprzez maszyne do nabijania klimy :mrgreen: tzn powinny ci sciagnac z układu reszte starego i napełnic nowym :mrgreen: a co do barwinka gdy klima chodzi gaz miesza sie z barwnikiem i gdybys miłą jakąś nieszczelnośc lampą uf zaraz znajdzie sie nieszczelność :m po co wymianiac parę rzeczy jak moze byc uszkodzony jakis o-ring za 5 zł :) ale to tak na wszelki wypadek :mrgreen: mi gaz sie tracił z ukadu przez własnie głupi oring gdybym nie miałe barwnika pewnie zaczeli by mi wymienac po kolei co sie da jak to u nas w kraju bywa wrr :/ no i jest tez test szczelnosci azotem napełniaja układ ponad 20br i jak jest jakas wieksza dziura zaraz to wychodzi ale to przed nabiciem gazem r134a :mrgreen:

Pozdrawiam
ASTRA albo ASTRA, albo nic...
[External Link Removed for Guests]
Moja Asterka [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ