Rozkodowanie radia delco cdr500

Awatar użytkownika
sajo82

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2008, 23:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Rozkodowanie radia delco cdr500

#1

Nieprzeczytany post autor: sajo82 »

Witam jestem nowy na forum właśnie sprowadziłem dla siebie asterkę miała ona fabryczne radio na CD sterowane z kierownicy wszystko działało póki nie wyładował się akumulator i wyjąłem by na ładować nie pomyślałem ze zgubi kod Mam do was pytanie Oczywiście domyślam się ze trzeba rozkodować tylko ile to kosztuje oraz czy muszę podjechać gdzieś z całym autem (tak miałem z peugeotem) czy wystarczy wyjąć radio by złamali zabezpieczenie Wolał bym samo radio ponieważ auto jest u blacharza Pozdrawiam dzięki wielkie

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Zacznij od wyjęcia radia i sprawdzenia czy na naklejce nie ma kodu.
Poza tym do rozkodowania wystarczy samo radio.
Poza tym nie pamiętam czy CDR500 można złamać bez lutowania na płycie radia, jeśli nie to zapomnij o odblokowywaniu go.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

boże to już jest chyba 5 albo 6 temat w którym ktoś ma problem z rozkodowaniem tego radia. Czy wy ludzie potraficie wogóle używać opcji szukaj?

radio możesz wyjąć i podjechać do jakiegoś zakładu. Jak byś był z bydgoszczy to bym Ci mógł coś polecić. U mnie na osiedlu jest zwykły serwis RTV w piwnicy w bloku i tam koleś bez mniejszego problemu wyciąga kody do radii. Już wiele radyjek u niego robiłem i nigdy nie było problemów z rozkodowaniem

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: VRx »

JOszi, CDR 500 także? Bo słyszałem że z tym konkretnym modelem jest problem, bo niestety lutownica jest niezbędna. Tylko nie pamiętam czy było to zależne od firmy (Delco, VDO, VDO Siemens) czy nie.

frantz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: frantz »

Ostatnio miałem podobny problem z takim samym radiem. Tak więc jeżeli nie masz CarPass z kodem do radia to zacznij od wyjęcia go i zobacz czy na obudowie nie ma napisanego kodu. (jest to ciąg 4 liczb). Jeżeli nie ma to niestety będziesz musiał poszukać osoby która zczyta ten kod. W tych radiach jest taki problem, że trzeba wylutować scalak podpiąć go pod komputer i odpowiednim programem zczytać kod a następnie wlutować go na miejsce. Tak więc zadane nie jest takie proste, ale dla kogoś kto się na tym zna nie stanowi najmniejszego problemu. Ja za taką usługę zapłaciłem 50zł.
Możesz wyjąć samo radio i odnieść do elektronika nie potrzebny będzie cały samochód:)

Awatar użytkownika
tomasa

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2007, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: SKOCZÓW
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: tomasa »

Tydzień temu miałem ten sam problem z tym samym radiem.Problematyczne radio. 160 lutów trzeba odlutować. W Rybniku elektronik skasował mnie za usługe 50 zl.Zaniosłem samo radio.Teraz mam już swój kod :)))
TOM

Awatar użytkownika
fabi

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2008, 5:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: fabi »

Witam.

Nie posiadam Astry, ale mam innego Opla.
Zajmuję się techniką mikroprocesorową, między innymi odczytuję kod dla zakładów RTV w mojej miejscowości.

Większy problem przy rozkodowaniu stwarzają radia Delco Electronic cdr500 i cdr2005, ponieważ kod znajduje się w procesorze TMS370 i jego trzeba wylutować. Posiada on obudowę SMD PLCC68 - czyli 68 nóżek. Włożyć w odpowiedni programator, odczytać zawartość, ustalić kod, ewentualnie skasować licznik błędów i do radia wlutować.

Radia VDO i Siemens VDO kod mają zapisany w pamięci I2C 24c16, jest to układ 8 nóżkowy, którego też trzeba wylutować i w programatorze odczytać (tak jak delco). Różnica jest taka, że pamięć 24c16 czyta każdy programator oraz łatwiej ją wylutować i wlutować.

VDO i Semens-VDO zrobi każdy serwis RTV co ma o tym pojęcie, natomiast delco już gorzej.

Jak ktoś mieszka blisko mnie bądź będzie przejazdem to mogę pomóc w ustaleniu kodu do radia delco oraz innych.

ODPOWIEDZ