Pomózcie mam zalany olej 0w40 zmienić na 10w40?

nugat18

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 24 lut 2008, 22:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: nugat18 »

Szczerze mówiąc wiekszość ludzi mówiło mi zebym zalał 10w40 poniewaz mam sporawy juz przebieg, nie wiadomo czy był krecony czy nie wiec dla św. spokoju 10 zalałem. Nie miałem zadnych wycieków tylko wpieprzał mi olej noo. Mysle ze teraz nie bedzie tak go łykał:).
Zreszta panowie w jakim katalogu nie sprawdzałem olejowym np. Castrol dla mojej astry przewiduje olej 10w40 A spalanie oleju według instrukcji obsługi Astry to 0.6 na tyś Km

W instrukcji piszą ze może być 0w30 5w40 lub 10w40 zalezy od klimatu.
Im mniejsza cyfra przed w tym olej mniej zamarza. np 10w40 jest maks do - 20 stopni a 0w30 poniżej - 30. A 5w40 od - 30 w górę.
Więć myśle że jak na nasz klimat 10w40 w zupełności wystarczy a i spokojniejszy bede o Silnik :) i mniej oleju mi bedzie brała Moja asterka , tego jestem pewien


Caffy -- Co ma wspólnego filtr powietrza do zmiany oleju :| Chyba chodziło Ci o filtr Oleju?

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Chodzilo mu o jedno i o drugie..Nie wyjasnie Ci czemu tak jest bo nie wiem ale mechanicy zalecaja przy wymianie oleju wymienic filtr powietrza...Podejrzewam ze po prostu ludzie zapominaja o filtrze powietrza i nie wymieniaja go wcale wiec najlatwiej zapamietac ze wymieniajac olej czas tez na filtr powietrza ;)
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

nugat18

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 24 lut 2008, 22:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: nugat18 »

No własnie Tez mi sie tak wydaje ja zamierzam w Tym tyg. zmienić i dodatkowo filtr pyłkowy od klimy, możecie mi pomóc znaleźć ten filtr? Gdzie on jest? NA zewnątrz czy w środku samochodu? Pozdrawiam

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: dresat »

nugat18, Filtr pyłkowy masz w podszybiu; trzeba zdjąć ten czarny, cienki plastik i dochodzisz do filterka.
myśleć...też bym umiał!

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Straszne ciekawe rzeczy kolego pisze! filtr pyłkowy w astrze g na podszybiu? a jaka to wersja? :)

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

nugat18 pisze:No własnie Tez mi sie tak wydaje ja zamierzam w Tym tyg. zmienić i dodatkowo filtr pyłkowy od klimy, możecie mi pomóc znaleźć ten filtr? Gdzie on jest? NA zewnątrz czy w środku samochodu? Pozdrawiam
Musisz wymontować schowek przed fotelem pasażera. Filtr jest pod nim.
[External Link Removed for Guests]

caffy

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 27 gru 2007, 23:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: caffy »

nugat18 pisze: Caffy -- Co ma wspólnego filtr powietrza do zmiany oleju :| Chyba chodziło Ci o filtr Oleju?
Nie sprawny filtr powietrza = więcej zanieczyszczeń w silniku = szybciej zanieczyszczający się olej... itd. Koszt niewielki a korzyści wielkie :P Dlatego mechanicy zalecają zmieniać też filtr powietrza przy wymianie oleju.

Gość

#18

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam

Mam podobny problem z wyborem oleju. Kupiłem Astre G w Belgii 1.7 DTI przejechane ma 55000 km niestety naklejka o oleju zmyła się jedyna wskazówka dla mnie jest to że jest olej Mobil i był wymieniony po 30tysiącach (ks. serwisowa brak info.). Teraz oleju jest tak pośrodku miedzy min a max Chce teraz wymienić olej filtr oleju i powietrza,a także rozrząd. Jaki olej teraz zalać??

ODPOWIEDZ