Szyba czołowa Opel Astra II

peres

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2007, 13:21
Imię: Arek
Auto: Astra G
Silnik: X16SZR + LPG
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wronki k. Poznania
Kontakt:

Szyba czołowa Opel Astra II

#1

Nieprzeczytany post autor: peres »

Witam,
Ostatnio spotkało mnie małe nieszczęście, a mianowicie spod kół samochodu poprzedzającego wystrzelił magiczny kamień który uszkodził moją szybkę( o odszkodowaniu nie ma mowy - nie mam autoksasko a o sposobie z ciężarówka też nie ma co próbować bo to czyste wyłudzenie). Mam na oku sztukę w idealnym stanie za 190zł ale pochodzi od vauxhalla. W związku z tym moje pytanie brzmi czy będzie pasować bez problemów? naklejka z rokiem produkcji itd jest po tej samej stronie co w oryginale opla?
Może to głupie pytanie ale wole sie upewnić :P

PS. Ile kosztuje orientacyjnie wymiana(interesują mnie okolice poznania)? Trzeba wymieniać uszczelki od szyby na nowe czy stare stykną?

Z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam
peres

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

bedzie pasic stare uszczelki tez. Szyba jest wklejana na klej podobny do sylikonu. Mogles tez wyprzedzic ciezarowke i to podlega juz pod OC czyli mozna zglosic szkode.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

peres

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2007, 13:21
Imię: Arek
Auto: Astra G
Silnik: X16SZR + LPG
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wronki k. Poznania
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: peres »

wesoł pisze:bedzie pasic stare uszczelki tez. Szyba jest wklejana na klej podobny do sylikonu. Mogles tez wyprzedzic ciezarowke i to podlega juz pod OC czyli mozna zglosic szkode.
Auto mam ubezpieczone w Hestii. Jak dzwoniłem to mila pani powiedziała że nie wypłaca za szybe.

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

używana za 190 nie kupuj...tu masz na allegro nowe:

[External Link Removed for Guests]

w poznaniu też na pewno gzieś kupisz nową za jakies 200 zł (u mnie w mieście też za tyle można dostać)
pamiętaj, że na używkę nikt ci nie da gwarancji
nie wiesz jak ją wyjęto z auta
wstawienie kosztuje ze 100 zyli (chyba, że sam wleisz)
używana pracowała, była poddana naprężeniom i na pewno jest już trochę porysowana
po wstawieniu używki może ci po prostu strzelić ni stąd ni zowąd - tego nigdy nie będziesz pewien
używane owszem ale boczne:))
przednia tylko nowa!

[ Dodano: 2008-05-01, 08:00 ]
jeśli już uprzesz się za używką to dałbym max 100 zł

za 190 to cie chca zrobić w ....

Koji

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 17 mar 2008, 18:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Koji »

nom ine kupuj :D dobrze CI radza,

300 zeta masz nowa z wymiana, mi w tym tygodniu to samo :D sie stalo :D
tez mam odprysk, taki mniejszy od groszowki, myslalem o naprawie :D ale sobie mysle szkoda kasy - to moze nawet ponad 100 zeta stac a to 1/3 wymiany wiec tak srednio :D

pojezdze jak sie bedzie rozpierniczac to wymienie na nowa :D naraZIE mam naklejke zeby przed wilgocia i brudem zabespieczyc :D

zobaczymy jak to bedzie :D - wkazdym badz razei jak juz jestes anstawiony n awymiane - to kupuj nowa ;)
We can do everything
We will make it

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Auto mam ubezpieczone w Hestii. Jak dzwoniłem to mila pani powiedziała że nie wypłaca za szybe.
A co ma do tego twoje ubezpieczenie? Ty miales goscia dogonic zatrzymac i z jego ubezpieczenia sciagac odszkodowanie. Co do szyby to mozna zrobic tak: naprawa( Da sie to zrobic ze bedzie niewidoczne a i nie bedzie sie nic dziac w pozniejszym czasie) mozna tez wymienic szybe na nieorygnalna za tez 300 zl, mozna tez wymienic na oryginal uzywke ( ciezko trafic w rocznik no i dobry stan). Wybor nalezy do ciebie. Jaka bramke wybierasz?
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

do astr szybki robi pilkington (o ile dobrze pamiętam) a nawet jak są sygnowane znaczkiem opla to i tak na pewno nie opel robi tylko poddostawca czyli jak kupisz firmy, która nim jest to właściwie są identyczne a jak nabędziesz w aso tzw oryginalne to po prostu przepłacisz więc tak jak Koji pisał 300 z wymianą w firmie specjalizującej się w szybach i masz gwarancję.

peres

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2007, 13:21
Imię: Arek
Auto: Astra G
Silnik: X16SZR + LPG
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wronki k. Poznania
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: peres »

za 190 to cie chca zrobić w ....
Sory 190zł ale jeszcze biorę od gościa wygłuszenie maski. Sama szyba 150zł

Poza tym zależy mi żeby szyba była oryginalna i z mojego rocznika - 98 . A co do stanu to gość przy mnie będzie wycinać z auta także jak mi sie nie spodoba to wybiorę inna albo zrezygnuje.

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

ty płacisz ty wybierasz:))))))

ODPOWIEDZ