TID w Astrze G przestał działać

Awatar użytkownika
Alan

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 kwie 2008, 14:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z Ursusa
Kontakt:

TID w Astrze G przestał działać

#1

Nieprzeczytany post autor: Alan »

Witam wszystkich klubowiczów.
Szukałem rozwiązania problemu, ale bezskutecznie. Wiec chcialbym prosic o pomoc i rade.
Otoz wsiadam do mojego Opelka zapalam silnik i ku mojemu zaskoczeniu stwierdzam, ze wyswietlacz TID jest czarny. Po prostu wylaczony. Jeszcze mi sie to nie zdazylo i nie mam pojecia, w czym problem. Czy jest to kwestia zwracia, czy przepalila sie jakas zarowka. Dopiero zaczynam majsterkowanie przy moim aucie i nie ukrywam, ze sprawia mi to duza frajde, ale zanim zabiore sie do zdemontowania konsoli srodkowej, chcialbym wiedziec, gdzie mam szukac usterki.
Bede wdzieczny za kazda wskazowke i rade, albo linka do strony, gdzie temat byl juz omawiany.
pozdrawiam :>

rostex

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 25 lut 2008, 21:46
Imię: Mateusz
Auto: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: rostex »

Po pierwsze sprawdz czy regulator podswietlenia zegarow nie jest skrecony na maxa (pokretlo niedaleko wlacznika swiatel, ten obok wlacznika swiatla przeciwmgielnego).
W tidzie sa 2 zarowki, takze malo prawdopodobne ze przepalily sie dwie naraz. Jesli wyzej opisane pokretlo jest ustawione dobrze, sprawdz bezpieczniki.
Jesli chcesz sprawdzic czy nie dziala tylko podswietlenie w tidze, to najlepiej jest go oswietlic np.latarka i zobaczyc czy widac na nim wskazania. Podswietlenie dziala niezaleznie od wyswietlanych informacji.
Zafira Z18XER

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Może coś nie łączyć, nie wiem jak w przypadku AG, ale w F-ce do wyświetlacza TID podłączona jest taśma, która mogła się poluzować, albo nawet oderwać, w AG może być tak samo.

Ewentualnie taka kostka mogła się odłączyć (na czerwono):

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Alan

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 kwie 2008, 14:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z Ursusa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Alan »

Wielkie dzieki za wskazowki. I tak chcialem sie dobrac do srodkowej konsoli, gdyz przepalila sie zarowka podswietlajaca pokretla nawiewow. Teraz juz wiem czego moge sie spodziewac. Jak tylko bede znal przyczyne to na pewno napisze. Jeszcze raz dziekuje za szybka odpowiedz :)

pozdrawiam

[ Dodano: 2008-05-04, 07:33 ]
rostex pisze: Jesli wyzej opisane pokretlo jest ustawione dobrze, sprawdz bezpieczniki.

A zapomnialem spytac: gdzie szukac bezpiecznikow ? I ktory akurat bedzie odpowiadal temu ukladowi ? Jesli mialby ktos jakis schemat to byloby super.
Astra G 2.0 Di

Usunięty użytkownik 3235

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Bezpieczniki masz tutaj:

[External Link Removed for Guests]

rostex

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 25 lut 2008, 21:46
Imię: Mateusz
Auto: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: rostex »

Umiejscowienie skrzynki bezpieczników masz za tym plastikiem:

[External Link Removed for Guests]

a zabezpieczane przez nie obwody tu:

[External Link Removed for Guests]
Zafira Z18XER

Awatar użytkownika
Alan

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 kwie 2008, 14:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z Ursusa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Alan »

Super ! Dzieki za informacje. Teraz moge sie zabrac do zglebiania tematu. Oczywiscie jak juz bede wiedzial co bylo przyczyna to napisze.

pozdrawiam
Astra G 2.0 Di

sent79

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 05 mar 2008, 20:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: sent79 »

miałem taki sam problem i poradzono mi odlączyć akumulator i to pomogło tid zaczol swiecić znowu ..........pozdro

Awatar użytkownika
Alan

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 kwie 2008, 14:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z Ursusa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Alan »

To tez jest jakies rozwiazanie :) Zanim wszystko zdemontuje...
dzieki i pozdrawiam

[ Dodano: 2008-05-08, 09:21 ]
Otoz jestem juz po wymianie zarowki za pokretlem od nawiewow. Przyznam, ze na poczatku obawialem sie, ze nie pozbieram wszystkiego do kupy, ale udalo sie :) Podpowiedz sent79 byla trafna, czyli po odlaczeniu akumulatora tid zaczal znow dzialac normalnie. Wiec jakby ktos mial podobny problem to jest to pierwsza najlatwiejsza rzecz, ktora nalezy zrobic, kiedy wyswietlacz przestaje wyswietlac. Jeszcze raz dzieki za wszystkie posty.
Astra G 2.0 Di

ODPOWIEDZ