wszystko sprawdzone a dalej zamula i przycina

Gość

wszystko sprawdzone a dalej zamula i przycina

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam

Mam Astre 1,6 16v X16XEL

Borykam sie z podobnym problemem

1. Auto slabo sie zbiera, dopiero pow 3tys obrotow robi sie dynamiczne.

2 Po delikatnym dodaniu gazu robi najpierw przydlawienie.

3. Na kompie czysto

4. Slabo reaguje na gaz

Wybralem sie do mechanika, dotkna tu dotkna tam - stwierdzil ze nagrzewa sie zawór EGR i jest najprawdopodobniej zepsuty, zastosuje zaslepienie. Autko po tym zabiegu nabralo wigoru, pieknie dynamicznie przyspiesza super płynnie reaguje na gaz. Niestety po przjechaniu kilkunastu kilometrow wywala bład EGR i autko wraca do poprzedniego stanu.
Mechanik stwierdził ze jest najprawdopodobniej popsuta elektronika zaworu i dlatego wywala ten bład po zaslepieniu.
Kupilem wiec nowy zawor, wstwilismy i autko działa dobrze ale nie tak super jak na zaslepionym (no nic ale widocznie pewnei tak mosi byc wiec jezdzilem dalej)
Po ok 3 miesiacach auto znowu słabnie, wiec probuje tej samej techniki, zaslepienei EGR-a (autko dziala do momentu wykoczenie bledu). Kupuje nastepny EGR - tym razem orginał i odrazu zaslepiam -> auto wraca do pełnej mocy niestety blad i tak wyskakuje po zaslepieniu a samochodzik zamula.

UWAGA!! Mit o tym ze zaslpeiony egr nie wywali błedu jak ma dobra elektronike jest obalony - bynajmniej w silnikach X16XEL, wgranie softu do ECu z pominieciem EGR-a tez podobno nie mozliwe.


Wymienielem w silniku na nowe: cewke, swiece, silniczek krokowy, katalizator na strumiennice, wyczyszczona zostala przepustnica.

Gdzie mozna szukac dalej?? Czego to moze byc przyczyna??

Natknałem sie na informacje ze otwieraniem zaworu steruje ECU za pomoca odczytu z czujnika polozenia przepusnicy - czy to prawda?? czy tam szukac przyczyny??

Mi przychodzi do glowy pomysl ze zawor EGR jest za wczesnie otwierany i to go przydusza, ale czy to moze miec jakies zwiazek nie wiem - i jak to zmienic tez nie wiem.

Jak nawyskakiwalo bledow podczas zaslepiania egr to czy do momentu ich skasowania silnik ma prawo chodzić słabiej??



Moze ktos ma jakies koncepcje, pomocy bo ja juz padam..

Tommy

Astro-maniak
Posty: 473
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:23
Imię: Tommy
Auto: Opel Astra H (hatchback)
Silnik: 1,6 16V 115KM/A16XER
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: Tommy »

moze sprobuj zmienic paliwo...

tak z ciekawosci zapytam .. ile kosztuje oryginalny zawor EGR?
pozdr, Tommy

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

MAsz u siebie w silniku przeplywomierz czy mam sensor??

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

zaw or egr 270zł


Mam u siebie Map sensor. Mysliz ze to moze być to walniete??

rostex

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 25 lut 2008, 21:46
Imię: Mateusz
Auto: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: rostex »

MAP sensor najlepiej podmienic od innego opla, inaczej nie ma szans na jego sprawdzenie. Pasuje od wszystkich opli.
Zaslepianie zaworu EGR w tym silniku nie zdaje zadnego egazminu, jak juz kolega zdarzyl sie przekonac. Wykluczenie programowe w tym modelu silnika jest rowniez niemozliwe, jedynie w Z16SE mozna wgrac taki soft.
Zafira Z18XER

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

tak jak kolega wczesniej napisal, najlepiej podmienic od innego opla. U mnie jak padl w poprzedniej astrze to bledu nie wywalalo a czasami sam z siebie potrafil zgasnac albo sie mulil.

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Podmienilem Map Sensor od innego Opla z tym samym silnikiem i niestety dalej to samo.
(Przy lekkim dodaniu gazu robi dołek, a przy ruszeniu przyspiesza z duzym opuźnieniem tak dwustopniowo)

Odpiałem wogle Map Sensro to tragedia - buja obrotami.


Czy fakt ten ze w kompie jest teraz duzo bledow nie skasowanych od zaslepienia EGR-a i od odpiecia map sensora, moze mieć wplyw na prace silnika, czy on mogl po tym przejsc w jakis awaryjny tryb pracy i dlatego tak jest?? czy istenieje taka opcja??

Gdzie szukać dalej??

POZDRAWIAM

ODPOWIEDZ