Poziom oleju w polowie bagnetu!

siboo

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 30 mar 2008, 13:22
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom - Woźniki
Kontakt:

Poziom oleju w polowie bagnetu!

#1

Nieprzeczytany post autor: siboo »

Chodzi o model 2.0 DI, na zimnym silniku jest taki poziom a gdy scieram bagnet i ponownie sprawdzam to jest w odp. przedziale na maxa, niedawno mialem wymieniany olej, pojechalem spowrotem do serwisu ze za duzo nalali oleju ale oni sprawdzili jeszcze raz i powiedzieli ze jest wszystko ok. na prawde jest wszystko ok?

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Wiesz co sa dwie szkoły jedni na zimnym a drudzy na ciepłym silniku sprawdzaja poziom oleju. Wybierz sobie odpowiednią i sprawdź. Ja sprawdzam na zimnym. Było juz o tym nie raz użyj opcji szukaj.

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Poziom oleju sprawdzasz na zimnym silniku aby (prawie) caly znajdowal sie w misce olejowej. Wtedy pomiar jest miarodajny ;) Przy cieplym silniku spora czesc oleju zalega na sciankach, korbowodach, walkach itp i mogloby by sie okazac ze bagnet pokaze Ci wartosc ponizej minimum ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Tutaj w tym temacie juz o tym była dyskusja. Nie chce mi się już o tym pisać myslę że każdy sobie sprawdza jak chce.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Jeżeli jest pomiędzy min a max i nawet jeśli dochodzi do tych granic to nie ma się co martwić ;) Ważne że olej jest ;) no i lepiej na max niż na minimum ;)

siboo

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 30 mar 2008, 13:22
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom - Woźniki
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: siboo »

Ja od zawsze wiem ze olej sie sprawdza na zimnym silniku, najlepiej po nocy, tylko pytanie brzmi czy to normlane ze sie bagnet tak brudzi z oleju ze az do polowy jest zaolejony, jak silnik pracuje to nie dmucha z tej rurki gdzie sie bagnet wklada wiec nie rozumie skad ten olej tak wyciska do gory....?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

siboo pisze:Ja od zawsze wiem ze olej sie sprawdza na zimnym silniku,
Niewiesz jak badzo sie mylisz ale to juz twoja sprawa nie bede pisal wiecej bo zaraz sie zrobi tutaj dyskusja i po co to.

Olej wywala bagnetem bo przeciez tloki pompuja powietrze i jak masz duzo oleju to moze troche wywalac ta rurka. Coprawda jest odma do odpowietrzania skrzyni korbowej ale ta rura jest w gornej czesci( pokrywa zaworowa).

Usunięty użytkownik 3235

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Oleju nie sprawdza się na zimnym silniku. Najlepiej jest poczekać przynajmniej 5 minut od zgaszenia silnika (silnik powinien mieć temperaturę "roboczą") i dopiero wtedy sprawdzać poziom oleju.

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: hoses »

analyzer64 pisze:Oleju nie sprawdza się na zimnym silniku.
Hehe chyba sie zaraz zacznie to o czym pisał wesoł, . Panowie nie mieszajcie koledze siboo, . Niech on sam sobie wybierze metode sprawdzenia. Ja osobiscie nie neguje sprawdzania na ciepłym silniku. Tylko poprostu jak chce dokładnie wiedzieć ile mam oleju to poprostu robie to sobie na zimnym. Wiadomo, że mechanik wymieniajac olej sprawdza po paru minutach poziom, ale sugeruje mi zawsze sprawdzić na zimnym jak jest rzeczywiście. Dużych różnic w poziomach oleju nie będzie ale różnice są.

siboo

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 30 mar 2008, 13:22
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom - Woźniki
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: siboo »

ok wesoł olej mozna sprawdzac i tak i tak a wracajac do tematu... czyli mam rozumiec ze to ze sie bagnet brudzi to nic niepokojacego i spokojnie mozna jezdzic? ;)

ODPOWIEDZ