Problem z centralnym wyswietlaczem i radiem

Gość

Problem z centralnym wyswietlaczem i radiem

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam. Niedawno kupiłem Opla Astre II 98r 1.6. Niestety centralny wyświetlacz LCD i oryginalne radio nie działa. Poprzedni właściciel wyją swoje radio i założył z powrotem fabryczne. Po tej operacji wyświetlacz nie działa, a radio przy włączaniu tylko "piknie". Czy ktoś wie co może być powodem i jak to naprawić? Proszę o pomoc.

frantz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: frantz »

Prawdopodobnie po wyjęciu oryginalnego radia została pocięta oryginalna kostka tak żeby działało nowe radio. Teraz po podłączeniu oryginalnego należałoby przywrócić wszytskie połączenia przewodów także ten co łączy radio z wyświetlaczem. Z tego co pamiętam to powinna być kieszeń z kostką zamocowaną na stałe. Czy podłączając oryginalne radio gość podpiął kostkę a później włożył radio? Czy dostałeś kod do radia (te piknięcie świadczy najprawdopodobniej o zakodowaniu) A ciężko jest (ale nie niemożliwe) wpisać kod nie widząc wyświetlacza. Czy sam wyświetlacz działa tzn. czy pokazuje godzinę, datę, temperaturę?

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dzieki za odpowiedz. Niestety wyswietlacz nie dziala wogóle i niestety nie jest to awaria podswietlacza. Nie bylo mnie przy zamianie radia, ale wyjalem to oryginalne i sa tam jakies "polepione" (czarne) przewody. Kostka wyglada na oryginalna. Mam kod do radia i probowalem go wklepac bez wyswietlacza, niestety nadal nic.

frantz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: frantz »

Może spróbuj jeszcze wyłączyć kod z radia da się to zrobić ale najlepiej w innym oplu z wyświetlaczem. Wtedy przynajmniej będziesz miał radio. Co do wyświetlacza to nie mam pojęcia co to może być. Gdzieś wcześniej na forum widziałam że ktoś miał problem z niedziałającym wyświetlaczem i wystarczyło odłączyć akumulator na chwile i podłączyć na nowo. Sprawdź jeszcze bezpieczniki może ten od wyświetlacza jest spalony. No i wypadałoby odtworzyć oryginalną instalację radia o ile oczywiście nadal chcesz mieć to radio.

ODPOWIEDZ