Astra G 1.6 Twinport jak to jest z rozrządem?

michael85

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2008, 12:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Polska
Kontakt:

Astra G 1.6 Twinport jak to jest z rozrządem?

#1

Nieprzeczytany post autor: michael85 »

Witam.
Mam Astre G 1.6 Twinport z końca 2003 roku. Samochód ma przejechane ~73000 km więc zacząłem zastanawiać sie nad rozrządem i tu pojawia sie moje pytanie. Co ile należy wymienić w końcu ten rozrząd? Na jednym forum mówili że po 60 tyś w Oplu w Zd. Woli powiedzieli mi że po 90 tys, a w instrukcji (angielskojęzycznej) i na innych forach znalazłem, że w tych silnikach jest jakiś wzmocniony pasek i wymienia się go przy 120 - 150 tys km, a pompa wody nie jest przez niego napędzana. Czy ktoś wie dokładnie jak to wygląda naprawdę? Szkoda na darmo wywalać w ASO 800 zeta a zastępników prawie do tego silniczka nie ma na rynku z resztą jak zastępnik to też nie może być robiony u dziadka w komórce.

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Pasek rozrządu wymienia się tam co 150kkm.

Tommy

Astro-maniak
Posty: 473
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:23
Imię: Tommy
Auto: Opel Astra H (hatchback)
Silnik: 1,6 16V 115KM/A16XER
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: Tommy »

jeżeli będziesz wymieniał, to wymień w ASO.zapłacisz trochę więcej ale będziesz miał 2 lata gwarancji lub na bodajze 60 tys. km i spokojną głowę. wymieniałem w ASO w Zd-Woli i jestem zadowolony.polecam

michael85

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2008, 12:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Polska
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: michael85 »

Dzięki koledzy właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Nie mam zamiaru wymieniać gdzie indziej niż w ASO dlatego napisałem że szkoda mi na darmo wywalać 800 stów. Skoro tak to zrobie nim przynajmniej 120 i wtedy pomyślę. Tylko dziwi mnie ASO bo powiedzieli że po 90 tys. Czyżby chcieli naciągnąć?

jeszcze raz dzięki
Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-05-09, 17:05 ]
Doszukałem się wreszcie. 120 tyś. Opel gwarantował początkowo ale później zeszli do 90 tys km. Wiec trzeba około 90 tys zmienić. To tak jak ktoś by potrzebował. A wy po jakim czasie zmienialiście?

Awatar użytkownika
grzech75

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 23 gru 2008, 18:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom/Polska
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: grzech75 »

Ja wymieniłem po 77 tys. Części tylko oryginalne - zamienniki nie występują (jeszcze). Koszt podzespołów duży, bo chyba około 600 zł dałem za rolki i pasek. Następna wymiana za 5 lat lub po przejechaniu 60 tys.
Grzech

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

a w 1.6 twinporcie nie ma łańcucha bo ja mam 1.4 twinporta i tam jest łańcuszek więc nie ma problemów z paskiem:)

ODPOWIEDZ