Wysokie obroty po odpaleniu samochodu

Awatar użytkownika
mazu

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2007, 15:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wysokie obroty po odpaleniu samochodu

#1

Nieprzeczytany post autor: mazu »

Witam,
Mam ostatnio następujący problem z moja Asterką (G X16XEL): gdy po pracy odpalam ją przez jakieś 5 minut utrzymują się wyższe obroty - jakies 1500-2000, a delikatne dodanie gazu powoduje gwałtowny skok do 4000-4500 (auto bardzo 'nerwowo' reaguje na dodanie gazu). W pewnym momencie nagle jakby się coś odblokowywało i obroty spadają do normalnych (ok 700-800) i od tego czasu samochód zachowuje się już normalnie.

W czerwcu będę robił przegląd więc może mi podpowiecie czemu powinienem sie przyjrzeć w związku z tymi obrotami.

Pozdrawiam,
mazu

graba

Astro-maniak
Posty: 770
Rejestracja: 26 maja 2007, 17:16
Imię: Piotrek
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#2

Nieprzeczytany post autor: graba »

jak dla mnie to są to obiawy walnietego silniczka krokowego...sprawdź go
Jeżeli trzeci dzień z kolei nie chce ci się pracować, to znaczy, że już środa ;)

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

A dzieje Ci się to po każdym odpaleniu? Ja mam podobny problem. Raz na jakiś czas gdy odpalam auto, wskazówka stoi na około 1500-2000 obrotów. Mój sposób żeby szybko spadły to przez jakiś czas gazować (ok. 5-10sekund) i wskazóweczka wraca na swoje miejsce :)
Pozdrawiam

Chacel

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 03 kwie 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Chacel »

mam podobnie ale nie zawsze sie to robi ... wydaje mi sie ze to krokowy, co najzabawniejsze to tydzien temu robilem kompletny przeglad, wymiane rozrzadu(z pompa wod.) itd. mieli zrobić wszystko...
oczywiście robione w ASO

mati83

#5

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

Panowie czy ktoś wie gdzie znajduje się krokowiec w Astrze G 1.6 8V na monowtrysku (X16SZR)? Będę wdzięczny za info, a najbardziej za foto... ;)

PiotrekAW

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 29 wrz 2007, 17:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: PiotrekAW »

Jaki koszt silnika krokowego?Orientuje sie ktoś?

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

PiotrekAW pisze:Jaki koszt silnika krokowego?Orientuje sie ktoś?
Do 100 pln sprawdź na alle...Pozdro..

[ Dodano: 2008-05-11, 11:44 ]
PiotrekAW, a jaki masz model :?: :?: :?:

[ Dodano: 2008-05-11, 11:53 ]
[External Link Removed for Guests]

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Panowie silnik krokowy to swoja droga moze byc winny.W wiekszosci wypadkow wystarczy wyczyscic i popsikac WD40 i po klopocie. Tylko przy skrecaniu nalezy pamietac zeby nowa uszczelke zalozyc bo jak stara siezalozy to moze lewe powietrze ssac i bedzie wiekszy problem.

Popatym wyzsze obrotyzarazpo odpaleniu auta to normalka, bo jak odpala sie zimny silnik to kumputer automatycznie uchylazawor (silnik krokowy) co powoduje wyzsze obroty przez pewien czaszeby sie silnik nagrzal i zaczal rowno pracowac przy normalnych obrotach na biegu jalowym - tzw. automatyczne ssanie

Usunięty użytkownik 1683

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1683 »

Ja wam powiem co to jest ale pewnie dopiero jutro :)
Oddałem samochód do mechanika z inną sprawą ale o tym też mu wspomniałem i ma na to zerknąć więc jak odbiorę samochód najprawdopodobniej jutro to się dokładnie zapytam co to takiego i się pochwalę. Martwi mnie tylko że miałem samochód odbierać dzisiaj a jednak nie zadzwonił. Może nic więcej nie znalazł. :/

smysio

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: smysio »

Moim zdaniem też krokowiec. Miałem to samo z tym samym silniczkiem (X16XEL). W sobotę czyściłem ze znajomym. Prosta sprawa jak chcesz to mogę kilka fotek wrzucić bo sobie "dokumentowaliśmy". Miałem krokowca całego zasyfionego, wypucowałem aż świeci i poprawiło się :D
Nie drażnij lwa... lew to ja

ODPOWIEDZ