interface diagnostyczny - nie działą ustrojstwo !!!

slavo

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 24 paź 2007, 22:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

interface diagnostyczny - nie działą ustrojstwo !!!

#1

Nieprzeczytany post autor: slavo »

Witam. Pare dni temu sprawiłem sobie interface diagnostyczny na Allegro. Wszystko pięknie ładnie - wyciagnąłem komputer na ogródek bo gdziezby laptop mial zlacze rs232 :) , znalazłem złącze diagnostyczne w Astrze ale komputer nie chce się połączyć z samochodem. Port w PC jest ok - laczylem sie dzis z oktwia i kabel działa. Diagnozowałem programami opel tech, opel tech 2 i ab com. Czy w astrze trzeba coś dodatkowego zrobić ? Czy jest szansa ze moje złącze diagnostyczne nie działa ? Jeśli tak ja to naprawić . . .

gorbizone

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 9:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: gorbizone »

Mi znajomy podpinał ostatnio taki ręczny i też error. W Asi G 1.4 trochę nowszej działa bez zarzutu.

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Kolego a z jakim wejściem masz ten kabelek? USB, czy COM? Gdzieś czytałem właśnie, że te kabelki pod USB sie pieprzą. Też kupiłem interfejs pod USB(jednak wygdoniejszy :) ) i nie działał. Jednak sprzedawca z allegro zachował się w porządku i przysłał mi nowy kabel pod COM i wszystko działa. Ja używam ABcom.

[ Dodano: 2008-05-12, 08:08 ]
No i oczywiście powinieieś mieć Interfejs diagnostyczny z CYFROWYM MULTIPLEXEREM żeby mógł sobie przełączać PINy. Pozdrawiam

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

W czesci astr bywa tak ze musiszmiec wlaczony zaplon zeby sie polaczylo (nie mylic z odpalonym silnikiem choc tezmoze byc odpalony). Poprostu w niektorych astrach zasilanie zlacza diagnostycznego idzie po stacyjce.

slavo

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 24 paź 2007, 22:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: slavo »

Mam kabel pod COM z cyfrowym multiplexem. Probowalem i z zapłonem i z wlaczonym silnikiem - bez rezultatu :(

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

A rodzaj sterownika silnika dobry wybrales w programie?? U mnie tez ze stacjonarnrgo kompa nie chce sie laczyc a na 2 laptopach chodzi bezproblemowo. Sproboj moze pod innego kompa podlaczyc.

slavo

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 24 paź 2007, 22:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: slavo »

W komputerze jest wszystko oka - na tych samych ustawieniach kabla wpiałem sie w oktawie - kabel ponoc obsluguje VAG i Ople.

A co do sterownika silnika to wszsytko co probuje zgiadnozowac wyskauje ze nie widzi interface.

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

te interfejsy ktoreobsluguja vag i oplena raz czesto nie wspolpracuja zduza liczba opli. Zalezy odsterownika silnika. Lepiej bylo sobie sprawic interfejs do tech2 albo opel scanner.Pozatym na tym interfejsie co masz raczej nie odpalisz techa bo tego jest specjalny interfejs, tak samo jak do opel scanner itp...

Awatar użytkownika
dzidzej

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2008, 22:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: krasnik
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: dzidzej »

panowie tylko opel scanner :)

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Przerabiałem to samo. Zakupiłem na allegro interface z multiplexem i po podłaczeniu do kompa nic, no to spróbowałem kabel od instalacji gazowej i działało wszystko ok. Dopiero po skombinowaniu drugiego kompa i podłaczeniu wszystko działało jak należy.

- po pierwsze!!! programy do diagnostyki muszą być instalowane na dysku!!! nie cd czy cos takiego

- po drugie!!!! sprawdź czy pliki w tym programie nie są "TYLKO DO ODCZYTU" !!!! jeśli tak to wszystkie je zmień ( odznacz )

- po trzecie sprawdź czy na złączu diagnostycznym na dwóch pinach masz napięcie!!!!

jak nic nie pomoże to pisz na emaila
16czarny16@orange.pl

POWODZENIA

ODPOWIEDZ