ASTRA II G 1998 mrygniecie kontrolki ABS przy wcisnieciu ham

Gość

ASTRA II G 1998 mrygniecie kontrolki ABS przy wcisnieciu ham

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam
Ostatnio zauważyłem że mryga lampeczka ABS przy wcisnieciu hamulca, albo sporadycznie sama.
To mrygniecie trwa ulamek sekundy - zwykle przy tym jak dotkne do hamulca lub jak go od razu zaczynam wciskac.
Wczesniej byla robiona jakas glowna wiazka przewodow w samochodzie - samochod byl bity - ale to dawno dawno temu bylo......
Ma ktos tam jakies pomysly co do tego? :-/ Awaria, test? Tak ma być? wczesniej tego nie widzialem..
Klocki wymienione, hamulce zrobione, przejrzane i niby nic sie zlego nie dzieje....

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Sterownik ABS , albo gdzies przebiciena przewodach od czujnikow

Tymek

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

Cześć mam podobny problem szczegolnie przy ostrzejszym zachamowaniu albo przy ostrym skrecie w prawą strone zapala sie lampka ABS i niewiem dlaczego tak jest hehe;p

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Prawdopodobnie problem lezy w czujniku na piascie albo przewody, wtczki łączące czujnik z instalacja. Oczewiscie przyczyna moze tez byc zapowietrzony uklad hamulcowy- przerabialem to jakis czas temu bo tez wywali blad absu- zapali sie lampka nawet na stale.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dokładnie jak napisał kolega na gurze że wina leży albo w czujniku albo w kablu .Sprawdź opór przewodów co idą do piasty i zobacz czy się gdzieś nie przetarł bo to najczęściej spotykany objaw
pozdrawiam

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#6

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Nie wiem dokładnie jak to jest z tymi ABSami, ale w Astrze też mi raz mrugnęła lampka. A kiedyś w Fordzie Scorpio jak mi się podczas jazdy zapaliła się na stałe, to zgasiłem silnik, zapaliłem jeszcze raz i wszystko było ok. Układ działał prawidłowo. Komputer też nic nie wykrył.
Obrazek

ODPOWIEDZ