Auto gaśnie i nie da się go odpalić

Awatar użytkownika
Padre

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2008, 9:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Auto gaśnie i nie da się go odpalić

#1

Nieprzeczytany post autor: Padre »

Witam mam problem z Astra II:
w czasie jazdy przy redukcji biegów auto gaśnie, ale po zwolnieniu sprzęgła silnik odpala i jakoś dalej się toczę, jednak auto wtedy nie zachowuje sie normalnie, przy dodawaniu gazu szarpie, przy zmianie biegów również.
Po takim czymś przy najbliższej przeszkodzie, przy której muszę się zatrzymać auto gaśnie, po czym nie ma możliwości go odpalić kluczykiem (slychać normalne mielanie silnikia, ale nie zaskoczy)

Zdarzyło mi się to 4 razy na przestrzeni ostatnich 6 miesięcy, raz odpaliłem go na popych bo spychali mnie kumple ze skrzyżowania ... no i na szczęście się udało, jeżeli jednak nie mam możliwości zrobienia tego na popych, to muszę odczekać około 15 minut po czym auto normalnie odpala.)

Nie wiece czego może to być wina? gdzie szukać usterki? może u kogoś wystepują podobne problemy?
Z góry dzięki za pomoc.

(Astra ma silnik 1.4 16v Ecotec)

Awatar użytkownika
szalajko@op.pl

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2008, 14:56
Imię: Robert
Auto: Astra H 1.6
Silnik: Z16XER
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Trześniów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: szalajko@op.pl »

Witam
Też am taki sam problem. Wymieniłem czujnik położenia wały korbowego i dalej to samo. Po podpięciu do kompa nie pokazuje żadnych błędów. Czasem zapala się żółta kontrolka samochód z kluczem. Czy wyleczyłeś swój problem? Jak tak to opisz

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Nie wiem co może być przyczyną ale wiem , że tych aut nie odpala się na pych, nawet w instrukcji obsługi jest o tym napisane
[External Link Removed for Guests]

mariocccp

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 14 mar 2008, 19:07
Imię: Mariusz
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1 @ 161
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: mariocccp »

Też mi bolid gasł przy redukcji (czasami), potem cieżko go bylo zapalic ale chwytał.

Przeczyscilem konkretnie przepustnice i odme.
Pomogło, obroty nie spadają poniżej 800 przy redukcjach.

życzę Ci żeby to bylo rozwiazanie twojego problemu bo inne mogą być znacznie kosztowniejsze ;)

A co do odpalania na pych to zawsze jest to nie zalecane bo można rozrząd zerwać albo pasek może przeskoczyć. Ale jak trzeba to trzeba i raczej nic sie nie powinno zepsuć.

ODPOWIEDZ