Klimatyzacja, czy moze byc pusta?

spidii

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 21 lis 2007, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Klimatyzacja, czy moze byc pusta?

#1

Nieprzeczytany post autor: spidii »

Witam!
Mam pytanie wczorja bylem w serwisie klimy i spucili mi caly gaz z niej Teraz moje pytanie czy klima moze pozostac pusta na jakis czas bo aktualnei brak funduszy na naprawe :/ Pytam o to poniewaz kiedys slyszlaem ze nie moze byc pusta bo zachodzi jakas reakcja chemiczna ktora moze spowodowac uszkodzenei chlodnicy czy cos takiego. Prosze Was o odpowiedz.

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Czynnik chłodzący (R134a) jest, również nośnikiem oleju smarującego sprężarkę, jeśli jest go za mało lub w ogóle go nie ma to może doprowadzić to do zatarcia sprężarki, a wtedy koszty naprawy klimy znacznie się zwiększą.
A co masz nie tak z klimą, nieszczelna?

spidii

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 21 lis 2007, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: spidii »

tak jest nieszczelna a doladnie kabel ktory laczy chlodnice ze sprezarka, mechanik powiezial mi ze dorbonienie takie kabla 100zl i nabicie klimy 120zl ale mowi ze nie wiadomo czy to wwszystko poniewz nabijalem klime w pazdzierniku i nawet jelsi jest nieszczlena to powinna dzialac a nie dzialala ale mysle z emoglo to bys spowodowane tempreratura, powiedzial mi tez ze jak nie ma gazu lub jest go malo to sprezrka sie wogole nei zalacza.

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Sprężarka nie załączy się, gdy nie ma gazu albo jest go bardzo mało.

spidii

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 21 lis 2007, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: spidii »

a myslisz ze cena ok ?

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Wydaje mi się, że cena ok, w ASO za nabicie chcą około 180zł. Nie wiem ile kosztuje taki przewód, więc w tej kwestii się nie wypowiem.

Usunięty użytkownik 5195

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Ja też mam przewód do wymiany do sprężarki do skraplacza, bo w dwóch miejscach jest walnięty... Dowiedziałem się, że używki nie ma co wkładać, bo jak kupię to mogę na to samo trafić, co mam teraz... Więc mówię sobie: "zaszpanuję!". Pojechałem do ASO. Mój szpan się skończył jak usłyszałem, że takie cudo kosztuje 830zł.... Tylko że ja mam Astre F, nie wiem ile wołają za to samo do Astry G.
Stwierdziłem więc, że za 40 zł pospawam starego :P
Pod Poznaniem tak wołają: demontaż przewodu + naprawa + montaż + napełnienie + sprawdzenie szczelności, jak będzie nieszczelne, to jeszcze raz spawanie = około 300zł.
Tylko do tego jeszcze odgrzybianie muszę zrobić, bo wali strasznie w aucie... :/

Awatar użytkownika
svider1

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2008, 16:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: plawy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: svider1 »

Witam ja miałem pękniecie na przewodzie łączącym sprężarkę z chłodnica pospawałem TIGIEM w osłonie argonu dałem na łączeniach nowe oringi (koszt 6.50) Wczoraj sprawdziłem szczelność było ok. dziś byłem w zakładzie naprawa sprzętu AGD gość nabił mi gaz ( koszt 100) wszystko gra klima chodzi.

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

ja się podepne do tematu.
dzis byłem naładowac klime ale sie"oczywiscie" nie udało bo pan mechanik powiedział ze pompa sie nie kreci to znaczy ze nie dziala.
i mam pytanie:

wyczytałem tu ze jak nie ma gazu w układzie to pompa sie nie załączy. jak domowymi warunkami sprawdzic czy sie załączy bez nabijania.?

nie mam ochoty dawac auta do mechaników angielskich bo oni uznaja zasade ze trza od razu cos wymien ..
ostatnio padł mi rozrusznik i zablokował cały silnik to trzech szpyniów upierało sie ze zatarł sie silnik i tra wymieniac..

pozdr
PL

Awatar użytkownika
marvin80

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2008, 23:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kudowa Zdrój
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: marvin80 »

fanta pisze:ja się podepne do tematu.
dzis byłem naładowac klime ale sie"oczywiscie" nie udało bo pan mechanik powiedział ze pompa sie nie kreci to znaczy ze nie dziala.
i mam pytanie:

wyczytałem tu ze jak nie ma gazu w układzie to pompa sie nie załączy. jak domowymi warunkami sprawdzic czy sie załączy bez nabijania.?

nie mam ochoty dawac auta do mechaników angielskich bo oni uznaja zasade ze trza od razu cos wymien ..
ostatnio padł mi rozrusznik i zablokował cały silnik to trzech szpyniów upierało sie ze zatarł sie silnik i tra wymieniac..

pozdr
PL
Witam

Masz rację - jak nie ma czynnika to się układ nie włączy. Ale można go oszukać - za włączenie klimy odpowiada czujnik ciśnienia w układzie i można sprawdzić czy pozostały osprzęt działa nabijając klimę azotem technicznym. Tylko pamiętaj że azot nie da Ci smarowania i możesz tylko sprawdzić czy się włącza sprężarka i wentylator (1-2 minuty)

Pozdrawiam
Marvin80

ODPOWIEDZ