kontrolka poduszek powietrznych

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

kontrolka poduszek powietrznych

#1

Nieprzeczytany post autor: kita »

Jak w temacie mam problem z poduszkami powietrznymi a mianowicie. Po wygłuszeniu drzwi i użytkowaniu samochodu zapaliła mi się kontrolka od poduszek i caly czas swieci. Co może byc przyczyną tej usterki? Dodam tylko że samochód nie byl bity i wszystkie 4 poduszki są całe nie wystrzelone. Proszę o jakąś radę ewentualnie jakieś zdjęcia gdzie mozna szukac przyczyny tej usterki.
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Usunięty użytkownik 1683

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1683 »

Opcji jest kilka, jeżeli kontrolka zaczęła się palić nagle. Pod fotelami są kostki/złącza które lubia się poluzować i jeżeli poduszka nawet na chwilę straci kontakt z komputerem to błąd pali się stale. Zazwyczaj jest to to.
Możliwe że od kierownicy poszła taśma od poduszki.
Możliwe że boczna poduszka straciła na chwilę kontakt jak wpadłeś w dziurę i zatrzęsło (to jest częsta usterka).
Możliwe jest "odpięcie" (luz) na napinaczach pasów.

Najłatwiej podjechać na kompa i będziesz wiedział gdzie szukać. Mnie sprawdził wczoraj przy okazji roboty z miską olejową bo zauważył że się pali i okazało się że taśma od kierowcy. Za robotę 100 jak bym chciał i może taśma jak się urwała :)

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kita »

A czy jest możliwe że po wygłuszeniu drzwi i przy mocniejszym zamknięciu ich się zapaliła ta kontrolka?
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Usunięty użytkownik 1683

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1683 »

Możliwe - jeżeli ktoś podczas montażu posuszył wiązką elektryczną to nawet błąd może wystąpić. Jak została gdzieś poruszona to na dziurze albo zamykając drzwi mogła stracić kontakt.

ODPOWIEDZ