ASTRA 2 Kontrolka poduszek powietrznych

Gość

ASTRA 2 Kontrolka poduszek powietrznych

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam! Po wyciagnieciu wtyczki wielowtykowej w drzwiach zapalila sie na tablicy rozdzielczej kontrolka poduszek powietrznych. Po zapaleniu zaplonu gasnie a po chwili zapala sie ponownie. Co to moze iznaczac?
Z gory dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam

tiesto

Astro-maniak
Posty: 167
Rejestracja: 27 gru 2007, 0:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin-Słupsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: tiesto »

Mam to samo ale juz od kupienia auta - jak sie na razie zdąrzyłem dowiedziec to jest to ponoć jakiś błąd w komputerze i trzeba go zressetować i powinno być wszystko ok - ja tego jeszcze nie robilem nigdzie bo nie mam czasu :)

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#3

Nieprzeczytany post autor: Struna »

pawel89, możliwe że odpiąłeś wtyczkę od czujnika zderzeniowego w drzwiach i dlatego teraz się pali błąd poduszek.

Błąd poduszek trzeba wykasować kompem, bo sam nie zniknie tak jak np. błąd ABS. Jeśli po skasowaniu się nie wyświetli, tzn. że wszystko jest ok ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Dokladnie jak podaje kolega Struna, w drzwiach jest taki czujnik ze jak drzwi sa zgniatane to wytwarza sie cisnienie powietrza ktore to aktywuje boczne poduszki powietrzne i kurtyny. Rozpinajac ta wtyczke system wykryl blad- usterke i w zwiazku z tym zdezaktywowal poduchy. Nie wybychna nawet jak walniesz w czolowo w przeskode. Musisz kompem wykasowac blad a wroci wszytsko do normy.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

a to ja mam takie pytanko pośrednio związane z tematem .. mi też się świeci ten błąd i ostatnim czasem potrąciłem dzika .. uszkodził mi po troche wszystkiego i teraz się zastanawiam czy jak wykasuje błąd poduch to czy będzie wszystko ok z czujnikami czołowymi ??
==========82%===========

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

michalek206, ale co ci uszkoidzil ten dzik? Poduchy wypaliły czy nie?
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

heh uszkodził mi pas przedni,zderzak i skrzywił dwie chłodnice , jedna lekko puszcza :( poduchy nie wypaliły bo mam HB i kiedyś jak bawiłem się fotelami to wyskoczył mi błąd poduch (standard) i pewnie dlatego nie wypaliły , tylko teraz zastanawiam się czy jak np zmienię wtyczki pod siedzeniami i usunę błąd to czy czujnik poduszek ten czołowy będzie ok ??
==========82%===========

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#8

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Diagnostyka komputera chyba powinna wykazać czy czujniki są sprawne. Tak mi się wydaje, więc jeśli się mylę, to niech ktoś uświadomi również mnie :D

I wtyczek lepiej nie zmieniać, tylko połączyć na stałe, bo te wtyczki i tak z czasem lubią się rozłączać.
Obrazek

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Jest w zasadzie jeden modul do poduch ten w tunelu pod popielniczka dla pasazerow tylnej kanapy. To badzieiwe monitiruje wstrzasy i odpala poduchy. Jeszcze sa czujniki cisnienia w drzwiach aby dac sygnal do tego modulu do odpalenia kurtyn czy poduszek bocznych. Jesli chodzilo o czujnik w zderzaku to ople takiego czegos nie ma jak np ford. Powinno byc wszystko okej momo ze byla kolizja ktora mogl;a odpalic poduchy ale nie odpalila bo byl blad poduszek ktory to dezaktywuje je bo system wykryl usterke.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ