pare błędów po powrocie od mechanika - jaka przyczyna ?

dziabarka

Astro-maniak
Posty: 123
Rejestracja: 18 sty 2007, 9:03
Imię: Ernest
Auto: Astra G
Silnik: 1,7 DTI
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

pare błędów po powrocie od mechanika - jaka przyczyna ?

#1

Nieprzeczytany post autor: dziabarka »

Witam w zeszłym tygodniu musiałem oddać autko do mechanika bo padł mi rozrusznik a dziś odbierałem autko wszystko niby ok ale pod blokiem zauważyłem pare dziwnych rzeczy po pierwsze kierunkowskaz lewy z przodu nie świeci (może to żarówka - sprawdzę) do tego w środku jak wbijam prawy kierunek słyszę dźwięk pikający o normalnej częstotliwości natomiast po wrzuceniu lewego pika dwa razy szybciej i tak samo jest z lampkami świecą dwa razy szybciej niż prawe. Do tego jak przed oddaniem auta sprawdzałem ten system comfort (przy domykaniu kluczykiem domykały się szyby)i działał a teraz mi to nie działa :( gdzie mam szukać przyczyny ?
Jutro w pracy odepnę akumulator i zostawię na chwilkę może to coś pomoże ale gdzyby nie pomogło to co robić następnie ?

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Z kierunkami to najprawdopodobniej przepalona żarówka (lub przerwa w instalacji). U mnie tak "przyspiesza" - właśnie gdy spali mi się żarówka w kierunkowskazie.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

kierunki to na bank przepalona żarówka ;) jedna nie pali i na przekaźnik idzie większe napięcie przez co szybciej mruga ;)
dziabarka pisze:Do tego jak przed oddaniem auta sprawdzałem ten system comfort (przy domykaniu kluczykiem domykały się szyby)i działał a teraz mi to nie działa :( gdzie mam szukać przyczyny ?
to może jest wina że mechanik odłączył akumulator i się coś rozregulowało? albo jakiś bezpiecznik?

Chacel

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 03 kwie 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Chacel »

jak brakuje/nie dziala ktoras z zaroweczek od kierunkow to miga szybciej.

Co do pakietu komfort(domykanie szybek) na 99% miales odpinany aku. odpal jeszcze raz samochodzik niech pochodzi pare minut wylacz i znowu wlacz i powinno juz byc ok ;)

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Napewno byl odpinany akumulator. Wtedy musisz "uzbroić " domykanie się szyb- przytrzymujesz kilka sekund przycisk na zamkniętej już szybie.

dziabarka

Astro-maniak
Posty: 123
Rejestracja: 18 sty 2007, 9:03
Imię: Ernest
Auto: Astra G
Silnik: 1,7 DTI
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: dziabarka »

Dzięki chłopaki :) żarówkę i tak miałem sprawdzić więc wymienię i zobaczę czy będzie normalnie :) a co do komfortu to przejechałem do pracy i przed chwilą sprawdziłem i jednak działa :) wczoraj w nocy sprawdzałem ale nie odpalałem autka :)

ODPOWIEDZ