jak mocno powinna schłodzić klima ?

Gość

jak mocno powinna schłodzić klima ?

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam
Mam takie pytanko
Jestem posiadaczem rocznej astry G kombi i mam odczucie że klimatyzacja schładza gorzej , dłużej , i nie ma takiej wydajności niż w ubiegłym roku latem .
Jaka temperatura powinna być przy wlotach powietrza gdy kimatyzacja pracuje ?
Czy ktoś dokonywał takich pomiarów???

Chciałbym to wiedziec i pomierzyć u siebie przed wizytą w ASO ,żeby mi nie wmówili że wszystko jest cacy bo temperatura na wylocie np 16*C , a standartowo powinno być np 12*C nietety tego nie wiem .

Usunięty użytkownik 5195

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

To normalne, że schładza gorzej niż w zeszłym roku, ponieważ zapewne ubyło Ci nieco gazu. Proponuje uzupełnić gaz. Tylko nie jedź do ASO Szpot w Swarzędzu, bo Cię wykasują 180zł, za tą samą usługę na Głogowskiej, powołując się na Allegro, zapłacisz 100zł. Za wiaduktem górczyńskim jest stacja po prawej za stacją sktęcasz w prawo i jedziesz między takimi warsztatami i tam na końcu prawie to jest. Duży napis na warsztacie, trudno niezauważyć. A obok gościu reperuje tłumiki, ale nic o nim nie wiem.

Na bank będzie malinowo chłodziło :mrgreen:

Tomek1762

Astro-maniak
Posty: 1626
Rejestracja: 24 sty 2008, 20:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tomek1762 »

Kolego mnie sie wydaje ze to wszystko zależy od tego na jaki numer masz nastawiony nawiew. Jesli klima jest ręczna.

Klima ma dawać wyraznie zimne powietrze. Jesli jest tylko " złamane " to cos jest nie tak. Moze po prostu musisz ją nabic??
ŚMIERĆ JEZDZI SZYBKO -
DLATEGO TRZEBA BYĆ SZYBSZYM OD ŚMIERCI :d

graba

Astro-maniak
Posty: 770
Rejestracja: 26 maja 2007, 17:16
Imię: Piotrek
Auto: Astra G
Silnik: Z14XEP
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#4

Nieprzeczytany post autor: graba »

I musisz pamiętać, że raz do roku powinno robic się przegląd klimatyzacji....i raz po raz włączać klime w zimę
Jeżeli trzeci dzień z kolei nie chce ci się pracować, to znaczy, że już środa ;)

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

A czy przypadkiem ubytek czynnika nie bedzie podlegał gwarancji ? Jezeli tak . to jak to udowodnic w ASO ?

Tommy

Astro-maniak
Posty: 473
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:23
Imię: Tommy
Auto: Opel Astra H (hatchback)
Silnik: 1,6 16V 115KM/A16XER
Województwo: mazowieckie

#6

Nieprzeczytany post autor: Tommy »

witam, poszukuje dobrego serwisu klimy w lodzi lub okolicach. chcę sprawdzic klimę i przy okazji ją nabic. kogo mozecie polecic?pozdr,Tommy

Awatar użytkownika
marvin80

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2008, 23:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kudowa Zdrój
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: marvin80 »

Tomek1762 pisze:Kolego mnie sie wydaje ze to wszystko zależy od tego na jaki numer masz nastawiony nawiew. Jesli klima jest ręczna.

Klima ma dawać wyraznie zimne powietrze. Jesli jest tylko " złamane " to cos jest nie tak. Moze po prostu musisz ją nabic??
Witam

Klima niestety nie ma dawać "wyraźnie zimnego powietrza" tylko jeżeli włączymy klimkę damy na najzimniejszą temp. i 4 bieg dmuchawy to przy wylocie powietrza na takim ustawieniu w środkowych "kratkach" temperatura powinna się wahać pomiędzy -2 st.C a +5 st.C
Oznacza to że klima działa tak jak powinna i ma prawie cały czynnik chłodzący.

Pozdrawiam

Marvin80

ODPOWIEDZ