problem z parowaniem szyb w astrze G

frantz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: frantz »

Sprawdzić czy bieg działa można nawet na słuch przy włączonej dmuchawie na 3-4 biegu po zamknięciu obiegu wyraźnie zwiększa się hałas. Poza tym przy ustawieniu na szybę obieg zawsze będzie otwarty o ile działa prawidłowo. Drugi sposób na sprawdzenie obiegu to wyjęcie schowka (6 śrub torx 3 na górze widoczne po otwarciu schowka i 3 na dole najlepiej odkręcać przy zamkniętym schowku) pod nim znajduje się dmuchawa (patrząc od środka samochodu po prawej stronie od filtra kabinowego) a na niej kopułka z ramieniem. Po przełączeniu obiegu powinna się obrócić o 90 stopni otwierając- zamykając dopływ powietrza z zewnątrz.

KwL

Astro-maniak
Posty: 168
Rejestracja: 03 kwie 2008, 22:42
Imię: Konrad
Auto: ASTRA G
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: KwL »

filtr pyłkowy jak pisałem wyzej wymieniony pare dni temu sprawdzalem obieg wszystko gra,,dziwne to i wkurzajace... moj ojcicec ma 5D astre z 99' i u niego nie parują...
! ! ! NIE zabijesz NIE WygraSz ! ! !

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

jak będzie ciepło to samochodzik na słońce i jak Ci sie uda podnies podłogowe obicie bo pewnie tam jest wilgoc .... a w ostatecznosci mozesz uchylic szybke i gra gitara.... a i jeszcze jedna w F-ce pod maska jest taki gumowy wąż odpływ.... sprawdz czy u siebie niemasz takiego węza i calkiem możliwe ze jest zapchany i przez ciepło silnika idzie wilgoc i Ci szyby paruja :)
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

pzloty

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 16 kwie 2008, 21:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: pzloty »

Moja też paruje. Mój ojciec ma Vectrę i też paruje, wujek Astre I i jego też paruje...mógłbym jeszcze kilka przykładów ze znajomych wymienieć. Z tego co wiem taka już uroda Opla.

Tommy

Astro-maniak
Posty: 473
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:23
Imię: Tommy
Auto: Opel Astra H (hatchback)
Silnik: 1,6 16V 115KM/A16XER
Województwo: mazowieckie

#15

Nieprzeczytany post autor: Tommy »

a jakie jest prawdopodobieństwo ze przyczyną mokrego dywanika z tylu za siedzeniem kierowcy jest ustawiony nawiew na nogi i zostawienie tak auta podczas deszczu??

ODPOWIEDZ