Spalanie Opel Astra 2,2 DTI 125 KM ??? Ile pali w mieście???

Gość

#21

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a i jak cos to zobaczcie jakie sa roznice przy lepszym paliwie. bo wydaje mi sie ze jest i to duza. no i nie mowiac ze duzo lepiej jest dla pompy wtryskowej. a w sumie wychodzi o jakies 12zl drożej na pelnym baku jak sie verve zatankuje w porownaniu do zwyklego ON

Gość

#22

Nieprzeczytany post autor: Gość »

wybieram sie teraz na chorwacje mam astre 3d 2003 rok, 75 000 przebiegu, czytałem wasze wypowiedzi i tez jestem ciekaw ile moje maleństwo spali, niby teraz wyświetla ze 6,5 ale jazda mieszana, mysle ze po powrocie bede mogl podzielic sie dokładniejszymi danymi z mojego spalania.

p.s co myslicie o tankowaniu paliwa bio-ester na stacji orlen u mnie cena 4,30 pytalem kazdy mowi ze nie widac roznicy ze parametry takie same jak zwykły ON (moze niewiele odbiegaja)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

gont pisze:p.s co myslicie o tankowaniu paliwa bio-ester na stacji orlen u mnie cena 4,30 pytalem kazdy mowi ze nie widac roznicy ze parametry takie same jak zwykły ON (moze niewiele odbiegaja)
Po co kombinowac. Potem bedzies zpalakal ze sie pompa sypnęła i winił orlen.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Gość

#24

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a wy to jakie paliwko tankujecie i od jakiego czasu... ? no i oczywiscie jakie jakie juz macie przebiegi...? a i czy zdarzylo sie wam zatankowac jakies "paliwo" po ktorym auto ledwie jechalo? a moze ktos w tych astrach olej opalowy testowal :) ???

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Ja przywiazlem astre z Holandii i na jakim paliwie tam smigala to nie wiem. Umnie jest juz dwa lata i zrobilem cos kolo 40 tys ( licznik pokazuje 204 tys km). Chodzi elegancko żadnych problemow, pali bez podgrzewania swiec nawet w temp 2-3 stopni. Coprawda ja ma silnik 2.0 ale to prawie ta sama konstrukcja co 2.2
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Gość

#26

Nieprzeczytany post autor: Gość »

wesoł pisze: Po co kombinowac. Potem bedzies zpalakal ze sie pompa sypnęła i winił orlen.
hehe no a kogo mamy winic skoro orlen wypuszcza takie paliwo razem z ulotkami o wlasciwosciach tego paliwa i nieszkodliwosci dla motorow diesla ?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

JAkie by nie bylo paliwo z bio komponentami czyli rzepaki itp to bedzie to na szkode silnika. Po pierwsze oleje roslinne sa higroskopijne i wciagajawode a ropa kopalniana ( wydobywana) nie.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Gość

#28

Nieprzeczytany post autor: Gość »

zgadza sie, ja nie mowie ze nie wiadomo ze lepiej i zdrowiej tankowac rope z kopanki niz z rzepaku. a ciekawe jak jeszcze ze spalaniem czy biopaliwa pojdzie wiecej czy tak samo

bodzio

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 15 sty 2008, 1:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: bodzio »

ja leje na verwe na orlenie albo ultimate na BP..
Astra ma 134tys ja zrobilem z tego jakies 16tys..
Na poczatku byly male problemy poniewaz kontrolka (samochodzik z kluczem), nie gasla, od jakies 3 miesiecy gasnie bez problemu..
Raz w trasie, na jakims lewym oleje z okolic Bialegostoku z 4 razy zapalil mi sie CHECK, ojciec ma 2,2 DTI w VC i tez w trasie miewa takie przygody..
Widac silnik tez wybredny i wyybiera co chce pic! :D




pozdrawiam
bodzio
[External Link Removed for Guests]

Gość

#30

Nieprzeczytany post autor: Gość »

mam jeszcze jedno pytanko jaka jest pojemnosc baku w astrze 2.2 dti?

ODPOWIEDZ