Nakładka na kierownice - wymiana

Awatar użytkownika
picia98

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2008, 20:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nakładka na kierownice - wymiana

#1

Nieprzeczytany post autor: picia98 »

Siemka

Czy da radę wymienić nakładkę na kierownice (jak zwał tak zwał xD):
Obrazek


Bo się zastanawiam nad kupnem tego elementu (bo to co mam zamontowane na kierownicy w mojej Asterce to już się troszkę zniszczyło) czy trzeba kupić całą kierownicę?



@OffTopic1

A i jeszcze nie chce mi się zamknąć popielniczka koło drążka zmiany biegów, czym to może być spowodowane, i jak to rozkręcić żeby naprawić/zamontować nowe?

@OffTopic2

Czy jeżeli nie działa mi wciąganie pasów (nie ma siły żeby wciągnąć pas, trzeba go podawać) to znaczy że Asia miała dzwona? I jak to naprawić :)?

@OffTopic3

Wiem że jestem upierdliwy (i nowy więc: Hejka wszystkim)
| Opel Astra II 2.0 DTL | Opel Zafira 2.0 DTI |

Obrazek

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

to pekające badziewie jest zintegrowane z poduszką niestety

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#3

Nieprzeczytany post autor: Struna »

1. Nie musisz kupować całej kierownicy, ale sam plastik też nie wystarczy. Niestety, tak jak napisał tomala72, trzeba kupić całą poduszkę :/ Też to mam :/

2. Co do popielniczki, to jej mechanizm działa na takiej sprężynie, którą jak się rozbierze, to potem bardzo ciężko złożyć prawidłowo :P Bardzo możliwe, że nie masz w ogóle tej sprężynki, przez co popielniczka się otwiera od drgań.

3. Musisz rozebrać słupek środkowy (ten pod którym jest pas) i przeczyścić mechanizm zwijania. Często też przycina się takie ucho prowadzące pas. Trzeba wszystko prawidłowo złożyć i powinien śmigać.
Obrazek

Awatar użytkownika
picia98

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2008, 20:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: picia98 »

Struna pisze:
2. Co do popielniczki, to jej mechanizm działa na takiej sprężynie, którą jak się rozbierze, to potem bardzo ciężko złożyć prawidłowo :P Bardzo możliwe, że nie masz w ogóle tej sprężynki, przez co popielniczka się otwiera od drgań.
No tak ale u mnie się w kółko otwiera, i nie da się zamknąć ;/ tak jakby jakiegoś zaczepu nie było.
| Opel Astra II 2.0 DTL | Opel Zafira 2.0 DTI |

Obrazek

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Rozebrac, przeczyscic ewentualnie rozgrzanym ostrzem( np śrubokręt rozgrany nad kuchenka gazowa) poprawic takie rowki w mechanizmie i bedzie dzialac jak nowa. temat znany juz ogolnie o psuja sie te popielniczki jak ktos na chama otwiera je.

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#6

Nieprzeczytany post autor: Struna »

A może ktoś ma na zbyciu samą tą sprężynkę? ;P Bo poprzedni właściciel twierdził, że rozebrał i nie potrafił złożyć i się z czasem zgubiła :(
Obrazek

ODPOWIEDZ