Automat... głupi problem ;)

smysio

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Automat... głupi problem ;)

#1

Nieprzeczytany post autor: smysio »

Witam,

Mam głupi problemik z automatem. Chodzi o przycisk do zmiany biegów to taka wersja dźwigni z przyciskiem pod kciuk z lewej strony. Kto będzie umiał mi pomóc z pewnością będzie wiedział jaki.
Chodzi o to, że mi ten cholerny przycisk wypada na torach, kostce itp... najgorzej jak cofnę i mi wpadnie pod fotel jak chcę ruszyć do przodu :) Coś się tam kurde ułamało i nie wiem jak by to zamocować, pewnie na klej tylko gdzie by tu go, żeby się wciskał i podnosił tą wajchę w dźwigni.

...tylko nie proponujcie mi proszę jak w ASO wymiany skrzyni ;) (żartowałem dźwignię chcieli zmieniać)

...no i jak "Pan Zdzisio" w stylu "owiń se Pan papierem" :D
Nie drażnij lwa... lew to ja

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#2

Nieprzeczytany post autor: Struna »

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

To lewarki z wersji angielskiej, ale możesz napisać do gości czy by nie sprzedali samego guzika :P Wątpię że ktoś będzie chciał płacić w Polsce za lewarek, który mu się nie przyda, więc może gość się zgodzi oddać po taniości ;) Tylko najpierw sprawdź, czy ten przycisk jest symetryczny, bo jak nie, to pewnie nie będzie pasował od tego z wysp.

Innej możliwości naprawy, niż wymiana nie widzę. Chyba, że rozbierzesz całą dźwignię i pobawisz się lutownicą i plastikiem, żeby dorobić ten element, który się połamał, chociaż nie wiem na jak długo to by się zdało :)
Obrazek

smysio

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: smysio »

Heh, no dzięki zawsze to jakieś wyjście w ostateczności ;)

Dokładnie to taka dźwignia tyle że lewa. Kurcze a myślałem, że może da się to "połączyć" bez wypluwania stówki ;)
Nie drażnij lwa... lew to ja

Tosiak

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Tosiak »

smysio pisze: najgorzej jak cofnę i mi wpadnie pod fotel jak chcę ruszyć do przodu
Do tej czynności nie jest potrzebny przycisk ;) - po prostu przesuwasz "wajchę"na dół... :)

Sam mam to samo - wypada raz na miesiąc (odpukać ;))
Najgorzej jest jak przycisk nie odblokuje kluczyka w stacyjce w pozycji P.

Na allegro nie widziałem jeszcze samej dźwigni lewostronnej...

smysio

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: smysio »

Tosiak pisze: Sam mam to samo - wypada raz na miesiąc (odpukać ;))
Ja już sobie dziś poradziłem. Ja chcesz to wypróbuj mój patent. Podchodziłem do tego kilka razy i myślałem jak to załatwić i udało się :D

Pewnie też Ci się ułamał ten plastik co wchodzi od dołu w dziurę w dźwigni. Ja wziąłem ten przycisk i kombinerkami rozwinąłem troszeczkę sprężynę tak, żeby prawie schodziła z przycisku. Nawinąłem ją tak, żeby koniec był na dole tam gdzie powinien być ten ułamany plastik i zagiąłem kombinerkami tak 3mm. Nakręciłem ręką żeby się ściągnęła i włożyłem do środka. Tam już się sama poluzowała i trafiła w ten otworek. Taka prowizorka ale przycisk nie wypada, wszystko działa a nie musiałem wymieniać całej dźwigni :D
Nie drażnij lwa... lew to ja

ODPOWIEDZ